Darujte svým blízkým investiční zlato


Co darovat, abyste druhým ukázali, jak moc vám na nich záleží? Někdy je opravdu těžké vymyslet dárek, který potěší a obdarovaný ho využije. Pokud po takovém aktuálně pátráte, máme pro vás jeden dobrý tip. Darujte investiční zlato!

Zlato se častokrát daruje ve formě šperků, tentokrát ovšem máme na mysli něco jiného. Na svátek i narozeniny jsou skvělé zlaté mince či slitky.

Investičním zlatem jsou pouze slitky a mince

U zlatého šperku platíte také za jeho zpracování, kromě toho je zatížen DPH, při zpětném prodeji za něj tedy nedostanete tolik peněz, jako byste dostali za mince a slitky. Ty jsou od DPH osvobozeny a svoji hodnotu si skvěle drží.

Navíc vůbec nemusí být nudné. Sice se na rozdíl od šperků nedají nosit jako ozdoba, obdivovat jejich krásu však můžete. Některé mince na sobě mají například znamení zvěrokruhu, jiná jména či nějaký pěkný národní motiv.

Cenově dostupné dárky

Nejlevnější zlaté mince a slitky stojí kolem 1500 Kč, ty stříbrné jsou ještě levnější. Samozřejmě jsou příležitosti, k nimž nebudete chtít darovat věc takové hodnoty, avšak třeba výročí svatby či svatba samotná jsou ideálními příklady životních událostí, kdy se zlaté mince a slitky jako dárek naprosto hodí.

Mince i slitky si v dnešní době objednáte pohodlně online z e-shopu, nemusíte pro ně nikam chodit, přijdou vám až domů. Dárek tedy vyřešíte za pár minut.

Svou hodnotu si dlouhodobě drží

Jak s dárkem obdarovaný naloží, je pouze na něm. Mince a slitky jsou vhodnými dárky pro muže i ženy nezávisle na věku. Malé děti si mohou svou minci uchovat, nebo jim ji mohou schovat rodiče, jednou ji prodat a za utržené peníze si koupit třeba vybavení do domácnosti.

Nemusíte mít strach, že by obdarovaný investiční zlato směnil za peníze a koupil si něco zbytečného. Než prodáte pamětní minci, na níž se skví váš titul nebo znamení zvěrokruhu, dvakrát si rozmyslíte, zda tento krok máte určitě udělat. Vy byste však přemýšlet nad tím, zda je vhodné darovat investiční zlato, neměli. Není o čem.