Dětská postýlka dřevěná nebo látková?

detska-postylka-drevena-1
Dřevěná postýlka

Často se mě lidé ptají jaká dětská postýlka je lepší. Jestli ta klasická dřevěná nebo modernější cestovní, látková dětská postýlka. Odpověď na takto položenou otázku není jednoznačná. Záleží na tom jak a kde chcete postýlku používat.

Dřevěná postýlka pro holčičku
Dřevěná postýlka pro holčičku

Dětská postýlka dřevěná

Je to klasická bezpečná postýlka s dřevěnými bočnicemi a její funkčnost je vyzkoušená staletími. Pokud nechcete dětskou postýlku pravidelně stěhovat a převážet je ideální volbou. A když vezmeme v potaz různé vychytávky které moderní dřevěná postýlka má je rozhodování jasné. Dnešní dřevěná dětská postýlka má možnost odstranit některé šprušle z bočnice nebo postýlku přestavět na postel pro větší dítě. Běžná je postýlka se stahovací bočnicí která usnadní manipulaci s miminkem.

Dětská dřevěná postýlka
Dětská dřevěná postýlka

Dětská dřevěná postýlka a design

Dnes už také nenajdete na trhu jednu dětskou dřevěnou postýlku v barvě dřeva, ale jsou jich desítky druhů a typů od tuzemských i zahraničních dodavatelů. A designově je dřevěná dětská postýlka přizpůsobena tomu pro koho je určena, pro miminka. Takže postýlky září barvami a obrázky pohádkových postaviček. Můžete si vybrat jestli chcete aby vaše dětská postýlka byla do růžova, modra, zelena nebo do bíla a nebo zůstanete u ověřené přírodní barvy dřeva. Takže pokud je vaší volbou právě dřevěná dětská postýlka určitě je z čeho vybírat.

Cestovní látková postýlka
Cestovní látková postýlka

Dětská postýlka látková cestovní

Už z názvu dětská postýlka cestovní je nám jasná výhoda a určení tohoto typu postýlky. Je to dětská postýlka, kterou je možné snadno složit a převážet s sebou když cestujeme s dítětem. A s tím jsou spojena i úplně jiná hlediska pro hodnocení cestovní dětské postýlky oproti klasické dřevěné dětské postýlce.

Látková cestovní postýlka
Látková cestovní postýlka

V tomto případě nás zajímá jak veliká je dětská postýlka po složení, kolik váží a jak jednoduché je složení a rozložení dětské cestovní postýlky. Nesmíme opomenout ani bezpečnost dítěte v postýlce. Proto je u dětské cestovní postýlky také důležité zabezpečení, pojistka proti samovolnému složení postýlky a materiál, látky síťovina ze které je postýlka vyrobená. Jestli není síťovina příliš hustá a nebude bránit proudění vzduchu. Důležité je u dětské postýlky z látky také jestli má kapsář na odkládání například hraček nebo pomůcek pro péči o dítě a jestli je její součástí také kvalitní taška na přenášení.

Dětská postýlka dřevěná nebo látková?

Už jste se rozhodli která dětská postýlka je ta pravá pro vás, která splní vaše požadavky, která se bude líbit vašemu dítěti a bude se v ní cítit dobře a v bezpečí? Vždy je důležitá péče a láska kterou svému dítěti dáte a to jak se o něj budete umět postarat.