Elektronická cigareta je lepší alternativou klasiky

Člověk kouří kvůli nikotinu. Ten sám o sobě kupodivu není tak škodlivý jako jiné látky, které se během tohoto procesu do organismu dostávají. Nikotin je však možné vpravit do těla i jinou, mnohem méně závadnou cestou, třeba pomocí elektronické cigarety.

Hoření tabáku generuje jedy

Hned na začátku je dobré si říci, že kouření v jakékoliv podobě je vždycky škodlivé. Pokaždé je totiž nezbytné zapálit tabák, což vždy vede k tvorbě jedů typu benzen nebo dehet. Tyto jedy mají samozřejmě neblahý vliv na kuřákovo zdraví. Dá se to však obejít? Ano, stačí začít inhalovat dým z elektronických cigaret.

U nich není potřeba cokoliv zapalovat. Vše potřebné se nachází v náplni, a to včetně nikotinu. Při mírném zahřátí náplně se následně vygeneruje jemný dým, ve kterém chybí nebezpečné látky, jež se běžně tvoří při hoření tabáku. Proto je vapování podstatně zdravější než kouření.

Vapovat je možné skoro všude

Časy, kdy se dalo kouřit víceméně všude, dokonce i v kině, jsou nejspíš nenávratně pryč. Dnes je tato kratochvíle zakázána prakticky všude. Kouření totiž nejenže obtěžuje okolí, ale zároveň ho poškozuje i na jeho zdraví. Jen kvůli pasivnímu kouření ročně onemocní chronickými respiračními chorobami miliony lidí po celém světě.

Vapování ovšem takto škodlivé není, a proto je možné se mu věnovat třeba i v hospodách. Lidé preferující elektronické kuřivo mají tudíž možnost doplňovat si hladinu nikotinu takřka kdekoliv a kdykoliv.

Jednorázové varianty mají smysl

U široké veřejnosti jsou známé hlavně dnes již klasické elektronické cigarety s vyměnitelnou náplní, avšak existují i jednorázové druhy. Ty jsou zajímavé hlavně pro kuřáky, kteří chtějí přesedlat na elektronické kuřivo.

Jednorázová ecigareta stojí totiž podobné peníze jako jedna krabička cigaret a nabízí obdobné množství potáhnutí. Díky tomu se nemusí kuřák rozmýšlet, jestli si koupí krabičku, nebo sáhne po některé z jednorázových cigaret elektronických. Obojí stojí takřka stejné peníze.