Fén na vlasy – tipy a triky

Fén na vlasy a neb jak na fénování?

Přijde vám, že váš fén na vlasy nefouká ty skvělé účesy jako z časopisů? Není totiž fén jako fén. Podívejme se na to, jak by ideální fén na vlasy a fénování mělo vypadat. Jaké funkce má moderní fén na vlasy? Fény na vlasy už dávno nejsou jen přístroje na foukání horkého vzduchu, jako tomu bývalo dříve. Moderní fén na vlasy nemá za úkol jen vlasy vysušit. Naopak je neodmyslitelnou pomůckou při úpravě vlasů. V současné době můžete objevit neuvěřitelné možnosti při používání fénu. Jednou z vynikajících funkcí, která dává fénu úplně jiný rozměr je ionizace. Ionizace je záchranou pro všechny s nepoddajnými rozlétanými vlasy. Fén na vlasy s ionizací dokáže díky záporným iontům upravit a především udržet vlasy u sebe. Jednoduše řečeno, statická elektřina nemá šanci. Dalším plusem těchto fénů je, že dokážou zachovat přirozenou vlhkost vlasů. Takový fén na vlasy by neměl chybět ve výbavě žádné ženy se suchými či vlnitými vlasy. Správný fén by také měl mít nastavitelnou teplotu, alespoň ve dvou teplotních stupních pro studený a teplý vzduch a nastavitelné proudění vzduchu. Tyto funkce zjednodušují a pomáhají při závěrečném stylingu a vlasy navíc můžete vyfoukat podle potřeb. Další užitečnou funkcí jsou vyměnitelné nástavce. Okamžitě můžete foukat rovný účes nebo krásné vlny s difuzérem.

Fén na vlasy a neb jak vybrat ten kvalitní fén na vlasy

Fén na vlasy a neb jak na fénování?

Fénování vlasů není pro vlasy nijak zvlášť příjemné. Vysoké teploty vlasům škodí, proto bychom to neměli s fénováním či podobným upravováním vlasů přehánět. Ovšem existuje několik tipů jak vlasy šetřit. Zvláště vhodné je to u poškozených, jemných či suchých vlasů. Základem je samozřejmě kvalitnífén na vlasy. Než vůbec začnete fénovat naneste na celou délku vlasů ochranný sprej či balzám proti působení tepla. Vlasy budou chráněny a uvidíte sama, že to na účesu bude znát. Při fénování se nebojte používat rychlostní a teplotní stupně. Držte fén na vlasy od hlavy v dostatečné vzdálenosti, tak aby vás nepálila pokožka hlavy. Nezapomínejte, že vlasy nemají žádné nervy a nemohou tak vyslat signál, že je něco v nepořádku. Fén na vlasy vám pomůže vytvořit krásné rovné i vlnité účesy v podstatě za chvíli a jediné co k tomu potřebujete, je kvalitní moderní fén na vlasy a vaše vlastní zručnost.

Fén na vlasy a neb jak vybrat ten kvalitní fén na vlasy?

Vyhoďte ten starý fén na vlasy po babičce a začněte dělat skvělé účesy s moderním fénem na vlasy. Vyberte si například v profesionálním e-shopu s kvalitním kadeřnickým zbožím.

Napsat komentář