Hubněte s chutí!

Začal nám opět další nový rok a spolu s ním nastal také čas na plnění našich předsevzetí. K jedněm z těch nejčastějších patří shodit nějaké to kilo navíc, které zdobí vaši postavu nežádoucím způsobem, nebo dokonce představuje hrozbu pro naše zdraví. Bohužel, velké většině lidí jejich prvotní odhodlání a nadšení příliš dlouho nevydrží, obvykle to vzdávají již po pár dnech, či týdnech. Naordinují si totiž dietu, při které se trápí hlady. Přitom k vysněné postavě je důležité se tzv. správně projíst, tedy jíst pravidelně a zařadit do jídelníčku vhodné potraviny. Jak na to?

Inspiraci hledejte v Itálii

Inspirujte se v Itálii, právě obyvatelé této země totiž patří k nejštíhlejším národům, a to přesto, že jí prakticky pořád a rádi. Dopřávají si velké množství zeleniny, používají kvalitní extra panenský olivový olej bohatý na antioxidanty a vitamin E. Ten si přidávají snad do všeho – od salátů, přes maso až po pečivo.

Pověstní jsou také konzumací mořských plodů a ryb, jako je tuňák či losos, které jsou bohaté na cenné omega-3 mastné kyseliny. V jejich jídelníčku naopak nenajdete žádné tučné smetanové omáčky ani smažené pokrmy, hotovky, konzervanty či náhražky. Jídla jsou naopak lehká a zdravá – milují nejrůznější saláty, zeleninové polévky či italská rizota.

Kvalitní potravy jsou základ

Italové jsou známými labužníky, takže, co se týká jídla, rozhodně na sobě nešetří. Dopřávají si hlavně kvalitní potraviny – když sýr, tak výrazný, když uzeniny, tak libové, a když ochucují, tak bylinkami, jako je oregano či bazalka. Solí mnohem méně než my, pokrmy raději doladí kvalitním sýrem. Příliš si nepotrpí ani na sladkosti, místo toho raději sáhnou po ovoci.

Čas od času ale také zhřeší, například kouskem dezertu typu tiramisu či panna cotta. A rozhodně se kvůli tomu netrápí výčitkami. Naopak, svůj malý hřích si pořádně užívají – stejně jako všechno ostatní jídlo – jí v klidu, bez spěchu a s pořádnou chutí. Nezapomínají ani na pohyb – ze všeho nejvíce milují pravidelné procházky.

A to nejdůležitější na závěr – jsou to lidé neuvěřitelně družní a společenští, neustále jsou obklopeni rodinou a přáteli, smějí se a život si užívají. Zkuste to jako oni a uvidíte, že kila půjdou dolů sama!