Ideální kolo je potřeba vybírat dlouho

Nejlepším přítelem člověka by mělo být hned po psovi kolo. S jeho pomocí totiž můžeme snadno shodit přebytečné kilogramy, zlepšit si kondici i duševní stav a zároveň se nějak zabavit. Ovšem pozor, aby bylo reálné těchto cílů dosáhnout, je nezbytné vybrat si ten správný stroj.

Kolo do města nabízí hlavně pohodlí

V posledních letech se stále více prosazují tzv. městská kola, která jsou oblíbená hlavně pro svou praktičnost a pohodlnost. Díky těmto vlastnostem jsou ideálním dopravním prostředkem do větších aglomerací.

Každé správné kolo je navíc vybaveno speciálním nosičem. Ten se ve většině případů nachází v zadní části, avšak některé bicykly jej mají umístěný vepředu. Takovýto nosič se dá použít různými způsoby. V naprosté většině případů však slouží k převážení nákupů.

Silniční kola jsou velmi rychlá

Ne každý se chce courat na kole jen tak po městě. Spousta lidí touží vyjet daleko za hranice svého bydliště. A právě pro ty jsou jako dělaná silniční kola. Ta jsou maximální možnou měrou přizpůsobeny rychlé jízdě. Proto také mají tenké pláště, berany a dlouhý rám.

Kola z této kategorie mohou být i docela drahá, nicméně pro jedince, kteří jezdívají každý den, žádná jiná alternativa v podstatě neexistuje. Proto by měl každý zájemce o silniční cyklistiku zvažovat o koupi kol Rock Machine, respektive kol Cannondale. Tyto značky jsou celosvětově respektované a nabízí skutečně kvalitní mašiny. Často dokonce za líbivé ceny.

Masivní bicykly do terénu

Spousta cyklistů preferuje jízdu v lůně přírody než někde na asfaltu. Takoví z logiky věci potřebují horská jízdní kola. Tyto stroje jsou mnohem lépe odpružené než silničky a zároveň jsou i daleko mohutnější. Rám totiž musí v terénu něco vydržet. Větším objemem se mohou samozřejmě pyšnit také pláště.

Kola určena do nerovného terénu mají na rozdíl od konkurenci výhodu v tom, že se s nimi dá normálně jezdit i po městě, respektive po silnici. S městským, respektive silničním kolem by se ale nikdo neměl pokoušet zdolávat náročnější horské cyklostezky.