Hedvábné šátky a jejich výhody oproti jiným materiálům

Na světě existuje ohromné množství textilních materiálů. Poměrně velká část z nich je přitom používána na výrobu dámských šátků, avšak ne všechny jsou tak univerzální, jako je hedvábí. Tento druh materiálu vyniká vlastnostmi, které jsou pro nošení šátků zásadní. Pokud jste ve světě módních doplňků nováčci, pak vězte, že hedvábné šátky se hodí téměř pro každou příležitost. A jaké jsou tedy jejich výhody?

Nemačkají se jako bavlna

Jednou z hlavních výhod, kterou disponují hedvábné šátky, je, že se nemačkají. Vybavíte-li si bavlněné šátky, jistě si vzpomenete, jak jsou po jejich rozvázání místa uzlu zmačkaná. To vám hedvábné dámské šátky neudělají. I po jejich celodenním nošení není potřeba je žehlit ani nijak napínat. Na některých bavlněných šátcích se mohou navíc při mechanickém namáhání tvořit žmolky. Hedvábí nic takového neprodukuje, zůstává stále jemné a hladké i při pravidelném a častém používání.

V létě chladí, v zimě hřejí

Některé typy šátků jsou velmi těžké a teplé. Hodí se tak spíše do chladného počasí jako alternativa šály. Typickým příkladem je třeba chlupatá alpaca nebo klasická vlna. Jiné materiály, například šifon, jsou zase spíše vhodné na léto, protože moc nezahřejí. V tomto ohledu mají hedvábné šátky výraznou výhodu, hodí se totiž jak do teplého, tak do chladného počasí. V teplejších měsících působí na pokožce chladivě, takže se pod nimi kůže nezpotí. Na podzim nebo z časného jara zase dokáží i přes svou lehkost příjemně zahřát.

Snadno se uvazují

Pakliže preferujete poddajné materiály, s nimiž se snadno manipuluje, pak se vám asi nejvíce zavděčí hedvábné šátky na krk (letuška) z eshopu tina-moda.cz. S hedvábím se totiž na rozdíl od pevnějších materiálů velice dobře pracuje, a to díky jeho lehkosti a jemnosti. Vytvoříte s nimi prakticky jakýkoliv módní úvazek od jednoduchých uzlů po složité skládané a vázané variace.