Intimní hygiena potřebuje správné pomocníky

Kolem intimní hygieny koluje řada mýtů a polopravd. Většina z nás si však už na vlastní kůži zažila, že naše intimní partie potřebují speciální péči.

Někomu z nás škodí některý typ tělové kosmetiky nebo hygienických prostředků, některé nesneseme žádné běžné mycí prostředky. Kvalitní a šetrnou hygienu v intimní sféře nabízí výrobky značky Chilly.

Co rozhodně při intimní hygieně nedělat?

Klasická tělová kosmetika, především běžná tuhá mýdla, našim intimním partiím nesvědčí. Obvykle mají alkalické pH, které narušuje přirozené poševní prostředí. Nevhodné jsou i vaginální výplachy – tedy pokud nejsou doporučeny gynekologem.

Jelikož chceme být pořád čisté a voňavé, saháme velice často po každodenních slipových vložkách, mnohdy parfémovaných. Řada z nás dokonce na oblast kolem genitálií aplikuje klasický deodorant. Každý z těchto „pomocníků“ umí napáchat hodně škody. V oblasti našich genitálií nám dokážou způsobit přecitlivělost, mnohdy různé dlouho se hojící ekzémy.

Intimní hygiena potřebuje speciální kosmetiku, která se přizpůsobuje přirozeným podmínkám našeho poševního prostředí. A přesně takovou nabízí produkty značky Chilly.

Gely na intimní hygienu

Obecně se nedoporučuje přehnaná intimní hygiena. To však neznamená, že se nemáme mýt. Sprcha dvakrát denně a náležitě šetrně umyté intimní partie nejsou ničím přehnaným. K hygieně je vhodné používat gely Chilly intima.

Chilly nabízí gely pro intimní hygienu v několika variantách. Všechny však podporují obnovu fyziologické rovnováhy našich sliznic. Pouze díky tomu dokážou být sliznice našich intimních partií zdravé, bez svědění a jiných negativních příznaků. Unikátním je například Chilly Intima DELICATE gel, který obsahuje Aloe a Hamamelis (čili vilín). Díky těmto rostlinným složkám má pro naši pokožku rovněž zvláčňující a uklidňující účinek. Všechny gely pro intimní mytí jsou hypoalergické a se správným pH.

Intimní ubrousky pro dlouhý den i na cesty

Na cestách, ale i pro dlouhý den ve škole nebo v práci, nám k lepšímu pocitu pomohou intimní ubrousky. Skvěle poslouží pro hygienu v parných dnech, když máme menstruaci, ale i pro lepší hygienu po stolici. Obrovskou výhodou Chilly ubrousků je, že jsou splachovatelné. Neřešíte tedy kam s nimi po použití, pokud v kabince toalety chybí koš. Nemusí vás ani trápit ekologické hledisko, protože jsou 100% biologicky odbouratelné.