Investiční zlato: Sázka na jistotu v nejisté době


Současné dění je z hlediska investic poměrně nejisté. Není se čemu až tolik divit, jelikož epidemie koronaviru sáhla spoustě lidem na značnou část úspor. Zavřené podniky a krachující firmy se staly jakýmsi nepříjemným koloritem doby. Přesto je třeba říct, že mnozí lidé dokázali naopak peníze vydělat a ušetřit. Mít je ovšem na účtu by bylo docela nepříjemným hazardem. Vždyť míra inflace vloni přesáhla 3 %. Jinými slovy, za stejnou cenu si dnes koupíte méně zboží nebo služeb než v minulosti. Problém nastává hlavně tehdy, když máte uspořenou větší finanční částku. Ta začne ztrácet na hodnotě.

Investujte, zlato se vyplatí

Ideální je peníze nějakým výhodným způsobem investovat. Že se v investicích příliš nevyznáte? Nevadí, stačí se na věc podívat jednoduchým selským rozumem. Máte-li na účtu miliony korun, jasnou volbou bude nějaká nemovitost. V opačném případě se nákup realit z hlediska investování nevyplatí. Ideální je zvolit něco, čemu budete rozumět. Takové kryptoměny nebo akciové trhy vyžadují hlubší znalosti. U zlata tomu tak není. Stačí si jen zakoupit požadované množství.

Hodnotu neztratí, riziko je minimální

Asi každý člověk má při investování problém s tím, že by mohl o část peněz přijít. Zlato je v tomto ohledu odlišné. Drží si neustále svou hodnotu, a v dlouhodobém horizontu se jeho cena dokonce zvyšuje. Když si vezmeme opravdu delší dobu, může jít i o skokový nárůst. V každém případě máte jistotu. Zapomenout nelze ani na to, že je zlato osvobozeno od DPH. Další úspora je tak rázem na světě.

Nakoupíte si jednoduše online

Pohodlí je velmi důležité a v současné době jsou nákupy online kvůli koronaviru ideální. Zlato si můžete vybrat v mnoha podobách na www.zlate-mince.cz. Známý specializovaný prodejce disponuje mimo jiné také kamennou prodejnou v pražském Obecním domě. Vybrat si můžete zlato v podobě cihliček, slitků či mincí.