3 tipy, jak správně vybrat deku pro koně


Co by měla splňovat každá ideální deka pro koně? Právě o tom jsme se rozepsali v tomto článku. Pokud vás to zajímá, tak čtěte dál a dozvíte se víc.

Deky na koně byste měli vybírat jen v případě, že svého koně dokonale znáte. Přece jen je potřeba vybrat takovou, která mu bude naprosto vyhovovat. V opačném případě by mohl prochladnout nebo jinak onemocnět. V tomto článku vám ale přinášíme tři tipy, podle kterých se vám určitě podaří vybrat správnou deku na koně.

Roční období

Pro každé období jiná deka na koně. V létě se bez deky obejdete, případně můžete sáhnout po lehkých a prodyšných materiálech. Studené nebo deštivé měsíce jsou ale úplně jiné. Abyste koně udrželi v suchu a teple, budete potřebovat nepromokavé deky na koně. Ty se mohou pochlubit robustním materiálem a schopností udržet zvíře v teple i během velice nízkých teplot. Poradí si i s deštěm.

Správný materiál

Tento bod souvisí s tím předchozím. Materiál totiž budete vybírat především na základě ročního období. Do letních měsíců vsaďte spíše na prodyšné a lehké materiály. Tedy takové, které vašemu koni pomohou nejen odvádět pot, ale také přivádět čerstvý vzduch na jeho rozpálenou kůži. Pro zimní měsíce sáhněte po hutných materiálech s vysokou gramáží. Čím vyšší gramáž, tím lépe bude deka fixovat a udržovat optimální teplotu. Nebojte se sáhnout po ani po dekách s gramáží vyšší než 200 g, pokud bude mít váš kůň zastřiženou srst.

Ideální velikost

V neposlední řadě je třeba dbát také na ideální velikost. Možná se to může zdát jako banalita, na první dobrou ji ale není příliš jednoduché trefit. Velikosti dek jsou proto značeny podle délky v hřbetní části. Zjistěte tedy rozměry vašeho koně a porovnejte je s těmi uváděnými u vašeho produktu. Pokud čísla sedí, neváhejte a objednávejte. Pokud se netrefíte, můžete použít rozšíření pro deky, které tento problém hravě vyřeší.