Itálie láká na pláže, architekturu i úžasnou kuchyni. Jak se pojistit do této země


Itálie je vyhlášenou plážovou destinací nejen pro Čechy. V této jihoevropské zemi si ale na své přijdou i milovníci historie, umění a kultury. Ať už navštívíte třeba Řím, Neapol nebo Benátky, budete uchváceni impozantní architekturou z různých historických období. Nezapomeňte ani na gastro zážitky – říká se, že italská kuchyně jen nejlepší na světě. Abyste si na dovolené mohli dopřát zasloužený a ničím nerušený odpočinek, myslete dopředu i na různá cestovatelská rizika a zahrňte je do cestovní pojistky.

Každá dovolená je jiná a vyplatí se na ni sjednat jiný typ cestovního pojištění, které vás ochrání v zahraničí. Online kalkulačka cestovního pojištění na Porovnej24.cz vám poskytne okamžitý přehled o výši pojistného krytí, připojištěních a cenách a rovnou vezme v potaz možné slevy, na které můžete mít nárok. Pojištění si pak jednoduše sjednáte online z pohodlí domova.

Léčebné výlohy a připojištění zubního ošetření

Pojistěte se ve výši min. tří milionů korun – například převoz vrtulníkem nebo složitá operace v nemocnici se můžou pořádně prodražit. Léčebné výlohy zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Díky připojištění zubního ošetření vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i čtyři tisíce. V případě složitějších zubařských zákroků jsou to daleko vyšší částky.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit, a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit a jaké dokumenty si uschovat, aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny díky cestovnímu pojištění.

Pojištění zavazadel a odpovědnosti

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci. Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek, například hotelové vybavení.

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o storno poplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnout celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.