Do formy vás vrátí v lázních


Připadáte si unavení a na pokraji svých duševních či fyzických sil? Problémů vás zbaví v lázních!

Česko patří mezi země s opravdu bohatou lázeňskou historií. Ta sahá až do patnáctého století, kdy byly na různých místech objeveny vyvěrající minerální prameny. Velké lázeňské domy a kolonády se ale začaly stavět až zhruba o další tři staletí později.

České lázně v historii

V prvopočátcích českého lázeňství byly české lázně cílovou stanicí bohaté klientely. Lázně Karlovy Vary si oblíbili Petr Veliký, Albrecht z Valdštejna i anglický král Eduard VII. Na Mariánské Lázně svého času nedal dopustit německý básník Johann Wolfgang Goethe a klavírista Fryderik Chopin. Císař František Josef I, Johann Strauss a Ludwig van Beethoven zase část mířili do Františkových lázní.

České lázně dnes

Dnes to naštěstí je o poznání jiné. Lázeňský pobyt si může dovolit v podstatě každý. V některých případech jej uhradí i zdravotní pojišťovna. Například na serveru Spa.cz spolu s klasickými léčebnými pobyty na výběr máte lázeňské pobyty wellnessové, relaxační, víkendové, ale třeba i vinařské a gurmánské. Pobyty pro rodiny s dětmi, zamilované, seniory či dámy. Jaký vybrat?

Vybíráme lázeňský pobyt

Chystáte se do lázní primárně za odpočinkem? V tom případě se zaměřte na lázeňský pobyt wellnessový, popřípadě relaxační. Velmi lákavý je například lázeňský pobyt s názvem Bylinkové pohlazení, který najdete v nabídce hotelu Harmonie (lázně Luhačovice). Jeho součástí je zábal s výtažkem z aloe vera a masáž s vůní devatera bylin.

Lázeňské procedury a aktivní odpočinek

Nebo byste lázeňské procedury rádi zkombinovali s aktivním odpočinkem? Obojího se vám dostane na pobytu tři dny pro zdraví, který si pro vás připravili provozovatelé Spa rezortu Lednice (lázně Lednice). Zde vás čeká jodová mořská koupel, částečná masáž lávovými kameny, parafínový zábal rukou, neomezený vstup do bazénu s jodovou mořskou vodou a privátní sauny s ochlazovnou. Lákavé, že?