Jak na lehké jarní večeře

Při přechodu na nové roční období možná i vy přemýšlíte o novém jarním jídelníčku, který by vašemu tělu odlehčil. Rozhodli jste se také omezit smažená nebo sladká jídla, nezdravé smetanové omáčky nebo další tučné pokrmy a přemýšlíte, jak váš nový jídelníček zaplnit zdravými dobrotami? Jaké jídlo a příprava jsou pro lehké večeře ideální?

Ovocné a zeleninové šťávy

Máte rádi ke snídani ovocné kupované džusy? Ty levnější většinou obsahují příliš mnoho cukru a pouze malé procento ovocné složky. Abyste začali váš start do nového dne zdravě nebo si mohli připravit zdravou svačinu, připravte si ovocné či zeleninové smoothie. Můžete si do něj přidat jakékoliv vaše oblíbené ovoce, zeleninu, oříšky nebo i semínka. Smoothie má několik výhod: je plné vitaminů a emzymů, je čerstvé a chutná naprosto božsky. Abyste si mohli smoothie připravit, pořiďte si kvalitní mixér. Vyzkoušet můžete například kuchyňský vysokootáčkový mixer Orava RM-1500 B, který zpracuje suroviny tak, že v nich zůstávají veškeré výživné látky, vitaminy i minerály. Mixér má ostrý 6-ti čepelový nerezový nůž, který zvládne rozdrtit i kostky ledu. Kuchyňský mixér Orava RM-1500 B je vhodný pro přípravu zmrzliny, polévek, ovocných dezertů nebo koktejlů. Nemáte rádi husté šťávy, avšak džusy milujete? Pak pro vás bude vhodný šnekový odšťavňovač Orava OS-150 A, který nabízí jedinečný a precizní způsob, jak odšťavnit veškeré druhy ovoce i zeleniny.

Zeleninové polévky

Ochutnejte některou ze zeleninových polévek a propadnete jejich kouzlu. Na jaře už je zelenina lépe sehnatelná než v zimě, proto si jako lehkou večeři připravte alespoň 1x za týden skvělou zeleninovou polévku. Vyzkoušet můžete například mrkvový, dýňový, hráškový, česnekový, bramborový, pórkový nebo brokolicový krém. Pokud do nich nepřidáte smetanu, budou z nich velmi zdravé možnosti pro vaši večeři plnou vitaminů a výživných látek! Navíc pro vás máme skvělý tip. Vyzkoušejte vařit polévky ve skvělém mixéru, se kterým díky topnému tělesu neušpiníte žádné další nádobí! Multifunkční mixér s výhřevným tělesem Orava RMH-900 zvládne připravit polévky, omáčky, pyré nebo zdravé smoothie během chvilky. Vybrat si můžete z 8 programů: polévka s kousky, krémová polévka, omáčka, vaření, smoothie, mixování, drcení ledu, funkce Pulse. Mixer se díky velkému displeji a ovládacím tlačítkům lehce ovládá, snadno se čistí a automaticky se vypne po dokončeném programu. Mixér nabízí 3 stupně teploty 60 ° C, 80 ° C a 100 ° C a také 3 stupně rychlosti. Objem nádob je 1,75 l na studené mixování a 1,4 l na vaření polévek a omáček.

Těstoviny na sto způsobů

Těstoviny jsou skvělým tipem na lehkou večeři, která vám nebude dlouho ležet a tlačit vás v žaludku. Přimíchejte si do těstovin žampiony, cibulku, papriku, rajčata, cuketu, lilek či jinou oblíbenou zeleninu a pochutnejte si na lehké večeři plné zdraví. Vyzkoušet můžete i špaldové, rýžové, kukuřičné nebo celozrnné těstoviny, které vašemu tělu dodají více živin. Abyste mohli těstoviny rychle a snadno připravit, určitě se vám bude hodit pánev nebo pekáček s nepřilnavým povrchem. Skvělý je například keramický pekáč Orava CPH-32, který je vhodný do trouby i na sporák, má nepřilnavý tepelně vodivý povrch, kvalitní feromagnetické vrstvené dno a vysokou odolnost keramického povrchu vůči poškození. Keramický pekáč Orava CPH-32 má vnitřní rozměry pekáče 320x104x201mm, vnější 392x160x220mm. Pekáč je vhodný pro mytí v myčce nádobí a nabízí dlouhou životnost.