Jak na mastné vlasy? V prvé řadě si kupte vhodný šampon


Spousta žen si vlasy umývá každý druhý den, nebo dokonce každý den. Proč? Jsou příliš mastné. Častým umýváním se přitom tento problém ještě zhoršuje, respektive čím častěji si vlasy umýváte, tím více se mastí. Jak tedy z tohoto bludného kruhu ven?

V těhotenství, po porodu či po vysazení hormonů jsou mastné vlasy poměrně běžné. Pokud se ale nenacházíte v žádné z těchto situací, je na čase s tím něco dělat. V prvé řadě zkuste vydržet. Dejte si předsevzetí, že si místo každého dne budete mýt vlasy každý druhý den. Místo každý druhý každý třetí a tak dále. Zpočátku to bude možná těžké, zkuste si tedy poslední den před umytím naplánovat na víkend nebo na den, kdy nikam nejdete. Můžete si učesat culík, případně si pomoci suchým šamponem – ale pozor, velké množství přípravků vlasy zbytečně zatěžuje, a ony pak mají tendenci se více mastit.

Se správným šamponem máte vyhráno

Neváhejte investovat do kvalitního šamponu. Ideálně se zaměřte přímo na šampony proti mastným vlasům. Najdete je i v drogerii, ale dopřejte svým vlasům spíš profesionální péči. Osvědčené jsou například šampony Fanola. Známá je řada no-yellow pro vlasy barvené na blond nebo oro therapy obohacená o 24k mikroaktivní zlato. Vás by však měl zajímat šampon Fanola Rebalance na mastné vlasy s obsahem pšeničných proteinů.

Můžete vyzkoušet rovněž kopřivové šampony, odborníci je doporučují na odmaštění. Neměly by se však používat dlouhodobě.

Možná bude třeba změnit výživu

Zamyslete se také nad tím, čím své vlasy vyživujete zevnitř. Jíte často tučná, smažená a velmi slaná jídla? I tohle může být důvod přílišné mastnoty! Vlasům naopak prospívá strava bohatá na zinek, železo, vitaminy C, D a E, nenasycené mastné kyseliny. Důležitý je i pitný režim.

Opravdu málokdo má skutečně tak mastné vlasy, aby je bylo nutné umývat denně či obden. Stačí změnit péči a návyky.