Kouzlo dřevoplastu v exteriéru


Trendem poslední doby se stávají dřevoplastová terasová prkna. Proč? Protože terase zajistí delší životnost a vám snadnější údržbu exteriérové podlahy. Terasová prkna WPC si navíc zamilujete na první pohled. Jejich vzhled je velmi atraktivní a dlouho vám vydrží jako nová. Bez problému totiž odolají veškerým klimatickým vlivům i běžnému zatížení, aniž by ztratila na své kráse a reprezentativním vzhledu. A ještě k tomu jsou bezpečná a tím pádem vhodná i pro děti. Mají totiž na dotyk velmi příjemný protiskluzový povrch.

Tento přelomový vynález, který se označuje jako WPC (Wood-plastic/polymer composite), pochází se Severní Ameriky. Jak tedy z názvu jasně vyplývá, jedná se o kompozitní materiál, který se skládá ze dřeva a polymeru – plastu. Cílem celého projektu bylo umožnit využití dobrých vlastností dřeva a zároveň se zbavit jeho nežádoucích vlastností. Dřevoplastová terasová prkna tak netrpí hnilobounapadáním hmyzemkroucením ani sesycháním, povrchovou nerovností. Nemůžete si z nich zadřít třísku a netrápí je ani měnící se klimatické podmínky jako je mráz, déšť, vlhkost či UV záření. Zároveň si ale tento revoluční materiál ponechává efekt a krásu dřevěného povrchu. Technologie výroby tohoto dřevoplastu, kdy se dřevitá moučka pojí polymerem, zaručuje extrémně dlouhou životnost a zároveň minimální údržbu. Je to zkrátka výhodná investice, která se vyplatí.

Ještě váháte? Nemusíte, zvolte WPC terasy Twinson od Zounek Design s 25 letou zárukou. Realizace zahradních teras z tohoto unikátního materiálu bude tou správnou volbou, které nikdy nebudete litovat. Vydrží desítky let stále krásná, aniž byste se o ni museli starat. Jejich odolnost je naprosto mimořádná a údržba naopak minimální. Dřevoplastová prkna stačí opláchnout vodou, případně umýt saponátem, v případě, že se potřebujete zbavit nějakých mastných fleků. Dvakrát do roka je pak vhodné prkna omést a odstranit tak prach ze spár.

Dřevoplast je ještě k tomu ekologickým materiálem. Díky využití a zpracování hmoty běžných dřevin šetří drahé exotické dřevo. Navíc použité dřevo je namleto na prach a tak se vlastně zpracuje i odpad, tedy zbytky dřeva, které by se jinak nevyužily a spálily. A nakonec díky konečnému nátěru se též snižuje vliv na životní prostředí. Jediné, co vám nenahradí, je vůně pravého dřeva.

Stačí už jen dodat, že dřevoplast je možné obrábět, tedy řezat a vrtat stejně tak jako dřevo. Tudíž na práci s ním můžete použít i stejné nástroje, které byste normálně použili pro práci se dřevem. Stejně tak i spojovací materiál je totožný jako pro běžná dřevěná prkna. Tak neváhejte. A kontaktujte Zounek Design.