Jak nejlépe využít LED rampouchy? Naučte se tvořit rukama!

Zbožňujete LED rampouchy, ale už vás nudí, když se jen zavěsí na vánoční stromek nebo na dům?

Tak se do nich zakousněte a vytvořte z nich něco pěkného a neokoukaného, co potěší nejen vás, ale i vaše blízké.

Imitace vánočního stromku

Pořiďte si kulatou desku o průměru 50 centimetrů, zhruba 3 až 4 cm silnou, 1 arch vánočního papíru, silnější dřevěnou tyč (dá se použít i násada na koště), vázací drát, kovová očka s vrutem, 2 malé úhelníčky, 4 vruty, LED řetězy s rampouchy, vánoční zlaté mašle a lepící pistoli.

Začněte tím, že desku zabalíte do vánočního papíru, aby vypadala svátečně (navíc je to praktičtější než látka nebo barva). Na spodní straně můžete přelepit izolepou nebo připevnit třeba připínáčky. Potom si odměřte přesný střed, kam půjde tyč, kterou na papír obkreslíte a kolem značení pak nožem opatrně vyříznete. Lepící pistolí nanesete doprostřed lepidlo a tyč přilepíte.

Potom na dvou protilehlých místech ještě tyč zajistíte malými úhelníčky, které přišroubujete k desce a k tyči. Na vrchol tyče zašroubujte 4 až 6 kovových oček kolem dokola, na desku 8 až 12, podle toho, kolik bude nahoře. Na každé horní očko přivažte 2 dráty a ty pak připevněte ke dvěma různým očkům na desce. Vznikne taková základna, která se bude podobat kuželu, což má představovat právě vánoční stromek.

Pomocí vázacího drátu pak postupně připevníte jednotlivé řetězy se svítícími rampouchy, které budete obtáčet kolem kuželu těsně pod sebou. Snažte se, aby na sebe navazovaly cik cak, tzn., že tam kde je u jednoho řetězu kabel, bude pod ním rampouch a takhle stále dokola, až dozdobíte celý kužel až dolů. Dílo dokončíte připevněním zlatých mašliček. Je to trochu složitější, ale pokud chcete něco netradičního, je to ideální. Díky tomu vytvoříte opravdu dokonalou světelnou vánoční dekorace!

Krápníkový věnec

Tohle bude docela jednoduché, takže to zvládne v podstatě každý. Budete potřebovat obyčejný zelený věnec se šiškami (nebo i bez nich), vázací drát a světelný řetěz s LED rampouchy, případně nějaké ozdoby, to je všechno.

Položte si věnec na stůl, omotejte kolem něj z vnější i vnitřní strany řetěz s rampouchy a pusťte se do vázání. Celý řetěz, respektive jeho kabel, musíte přivázat natolik důkladně a pevně, abyste docílili toho, že budou všechny rampouchy trčet, aniž by se pohnuly. Musíte ale postupovat pomalu a opatrně, aby se neponičil věnec.

Jakmile budete mít vánoční rampouchy na místě, můžete věnec zavěsit na místo, které jste si předem vybrali a dozdobit ho několika vánočními ozdobami. Když ho pak rozsvítíte, tak trčící rampouchy vypadají opravdu úchvatně.

Jak ještě můžete využít LED rampouchy?

  • Ozdobte si zábradlí, vánoční stromek, krb, zárubně, zkrátka cokoliv čemu chybí světlo.
  • Zavěste je nad vchodové dveře jako doplněk girlandy.
  • Připevněte je na okraj střechy a kolem okapů.
  • Vytvořte z nich zajímavý obrazec přímo na střeše.
  • Pokud máte komín, obalte ho pořádnou vrstvou LED rampouchů.
  • Přivažte rampouchy k oplocení kolem záhonů.
  • Pokud máte kolem zahrady živý plot, oživte ho svítícími rampouchy.
  • Naaranžuje je kolem všech oken.
  • Pomocí ozdobných kolíčků připevněte rampouchy k závěsům v obýváku.

Fantazii se meze nekladou, a jestli vás napadne nějaké opravdu nevšední místo, které byste chtěli vyzdobit, tak tam šupněte LED rampouchy. Ostatně letos tenhle druh vánočního osvětlení vážně frčí. Stačí si jen vybrat kvalitní vánoční světýlka u specializovaného obchodníka a nemůže se nic pokazit.

Mrkněte ještě na inspirativní video zde.