Jak poznat kvalitní italské víno?


Víte, že Itálie je vinařská velmoc? Produkuje totiž nejvíce vín na celém světě. Každý region této jihoevropské země má svoji vinařskou oblast, a proto zdejší vína nabízí tak širokou škálu chutí a vůní.

Nejlepší italské víno

Nezdá se to, ale italská vína představují až čtvrtinu světové produkce oblíbeného moku. Toskánko, Piemonte a Veneto jsou pak hlavní regiony, kde se pěstuje a produkuje kvalitní italské víno. Například Moscato d’Asti je jemně perlivé víno, pocházející z Piemontu. Ohromí vás slámově žlutou barvou, jež ve sklence hází třpyt. Ve vůni poznáte energické tóny čerstvě vymačkaných hroznů, meruněk, broskví, ovocné akcenty zjemňuje sladkost jemného medu. Pikantní kyselina dokonale vyrovnává sladký charakter vína.

Potěšení má název Vermentino

Vermentino je jedna z mála bílých italských odrůd, kterou hýčká sluníčko, protože paprsky jí doslva svědčí. Nevadí jí ani parné klima či suché písčité půdy. Daří se jí především poblíž mořského pobřeží na Sardinii, v Toskánsku a Ligurii. Bude vás bavit chuť tónů bílých peckovin, exotického ovoce, středomořských bylin a jemná slanost v chuti evokující moře. Škála aromat může být velmi pestrá, až po akátový květ, rozmarýn nebo tymián. Pokud vás tedy zaujala rozmanitost italských vín, zapomeňte na lahvinky ze supermarketů a obraťte se na prodejce, jenž se vyzná. Tím je VinoDoc, firma, kde pravidelně obměňují sortiment italských vín. Majitelé totiž každoročně ochutnávají kousky přímo na veletrzích i ve vinařstvích samotných a přivážejí to nejvybranější z italské produkce. Mají vína s vysokou kvalitou za příznivé ceny a své si zde najdou jak letití znalci vína, tak i laici, kteří tento svět teprve poznávají. Můžete si koupit vína pro každodenní příležitost, italské klasiky i raritní a luxusní kousky do archivu. A když už jsme u Itálie, tak k vínům patří i skvělé jídlo. Extra panenské olivové oleje nebo balzámové octy nemohou chybět na žádném stole v Itálii. A právě i ty naleznete v nabídce sortimentu VinoDoc.