Vyberte kvalitní víno nejen k narozeninám


Vybrat dobré víno v restauraci je docela snadné, protože vám s tím pomůže someliér na základě vašich preferencí i objednaných jídel. Co když to ale musíte udělat sami? Jak vybrat víno, když chcete uspořádat večírek nebo si dát jen skleničku k večeři? Když vstoupíte do obchodu, narazíte na stovky různých možností.

Co je dobré víno?

V podstatě nezáleží na tom, jestli hledáte víno k 60. narozeninám, nebo potřebujete nějakou láhev k oblíbenému jídlu, prvně byste měli vědět, co se vlastně považuje za dobré víno. Pokud jste začátečníci, nebylo by dobré držet se pouze jednoho druhu, protože tak nepoznáte, co vám chutná a co ne. Vyzkoušejte různé druhy.

Definici dobrého vína neurčují pouze jeho cena, obal a chuť. Určuje ji i příležitost, při které se ho chystáte pít. Víno k 40. narozeninám může být suché i polosladké, bílé i červené. V neposlední řadě je nezbytné zaměřit se i na to, jaký pokrm plánujete jíst. Záleží i na vašich chuťových pohárcích, takže se nebojte být subjektivní.

Jak vybrat víno?

Nevadí, když nevíte, jaké víno rádi pijete, protože pravděpodobně víte, jaké jiné nápoje preferujete. Pokud si rádi vychutnáte šálek černé kávy, bude se vám líbit kyselé víno. Jestliže černou kávu nesnášíte a vždy si vyberete latté, měli byste si vždy pořídit vína ze Spojených států, Jižní Afriky nebo Austrálie. V případě, že si občas rádi pochutnáte na sladkém, zvolte sladší víno. Ti, kteří jsou příznivci jablečné šťávy, budou fanoušky sladkého bílého vína, a pokud dáváte přednost limonádě nebo grapefruitové šťávě, měli byste vyzkoušet suchá bílá vína.

Hledáte internetový obchod, odkud si láhve objednáte? Podívejte se do e-shopu Wineme.cz. Budete nadmíru spokojení s pestrostí nabídky i cenovou politikou. Zakoupíte i archivní vína s vysokou hodnotou.