Jak připravit kůži na letní dovolenou?

Jak připravit kůži na letní dovolenou?

Dermatolog vysvětluje, jak připravit kůži před letní dovolenou: “Přizpůsobit kůži v moderních soláriích je dobrá možnost”.

Příprava kůže na letní dovolenou

 

Dermatolog Prof. MUDr. Stanislav Pavel Ph.D. vysvětluje: Když vystavíme naši kůži slunečnímu záření, začne okamžitě vytvářet vitamin D. A vědecké zprávy z posledních let ukazují, že vitamin D je velmi důležitý pro naše zdraví. Když ale kůži vystavujeme intenzivnímu slunečnímu záření každý den, tak takové opalování může poškodit naši DNA.

A co opalování v soláriu?

Tato zařízení jsou vybavena vypínači, takže lze nastavit dávku ultrafialového záření. Ale sluníčko vypnout nemůžete, proto by si lidé měli uvědomit, že se na slunci mohou občas velmi snadno spálit.

Jak funguje adaptace kůže?

Ve skutečnosti je to velmi složitý proces, který se skládá ze tří různých částí. První je pomalá tvorba pigmentace, kdy kůže postupně tmavne. Druhou je ztlušťování kůže, kůže pomalu zesiluje, a to se týká zejména vrchní části kůže, takzvané rohovité vrstvy. A třetí části zatím ne zcela přesně rozumíme, ale je zřejmé, že je velmi důležitá. Existují určité biochemické procesy, které mohou být urychleny pomocí adaptace kůže na sluneční záření. Tak například, když je kůže adaptovaná, může se snadněji a rychleji zotavit z negativních vlivů slunečního záření.

Mohou nám tedy solária pomoci připravit kůži na letní dovolenou?

Ano, to je možné. Mnoho lidí si takto může připravit kůži na dovolenou. Můj názor je, že adaptace by neměla probíhat častěji než dvakrát týdně a měla by být plánována s opravdu velkým předstihem.

Napsat komentář