Novinářská cena bude letos udělena již po desáté

V roce 2013 bude novinářská cena „Writing for CEE“ dotovaná částkou 5 000 eur udělena již po desáté, příspěvky je možné zasílat do 31. července. Novináři ze všech koutů Evropy včetně severní a jihovýchodní Evropy a zemí SNS mohou své práce posílat i v tomto jubilejním roce.

Novinářská cena

 

V roce 2013 bude novinářská cena „Writing for CEE“ dotovaná částkou 5 000 eur

 

Ocenění není cenou EU, ani není zvláštní cenou za témata týkající se střední Evropy nebo střední a východní Evropy. „Rádi bychom pozvali k účasti všechny evropské novináře,“ zdůraznil předseda poroty, Ambros Kindel. Zaslané práce by se měly dotýkat života v Evropě, nadějí, obav a přání lidí a měly by přispět ke sbližování národů a překonávání předsudků.

Mezi vítězi předcházejících ročníků byl český novinář Luboš Palata (2004), bulharská autorka Diana Ivanovová (2005), bosenský novinář Sefik Dautbegovič (2006), rakouský autor Martin Leidenfrost (2007), rozhlasový novinářka Anna Koktsiduová narozená v Řecku, která však vyrostla v Německu (2008), rakouský novinář Florian Klenk (2009)m, v Bosně narozený Azra Nuhefendič, který žije v Itálii (2010), slovinský novinář a fotograf Meta Krese (2011) a český novinář Martin Ehl (2012).

Mezi význačnými čestnými hosty byli i východoněmecká aktivistka v boji za občanská práva Bärbel Bohleyová, zesnulý bývalý český ministr zahraničí Jiří Dienstbier, bývalý slovinský prezident Milan Kučan, legendární německý ministr zahraničí Hans-Dietrich Genscher a bývalý vysoký představitel mezinárodního společenství v Bosně a Hercegovině a dnešní rakouský velvyslanec při OECD, Wolfgang Petritsch.

Kromě vítězů minulých ročníků tvoří členy poroty i český expert na komunikaci, Milan Šmíd, slovenský publicista Michael Berko, konzultant pro komunikaci Idiko Füredi-Kolarik, polští novináři Igor Janke a Pawel Bravo, maďarská rozhlasová novinářka Julia Varadiová, Janina Dragostinovová z Bulharska, tiskový mluvčí UniCredit Bank Austria pro střední a východní Evropu Tiemon Kiesenhofer a předsedou poroty je odborník na komunikaci Ambros Kindel.

Příspěvky zveřejněné po 1. srpnu 2012 je možné zasílat do 31. července 2013. Jsou vítány i přepisy příspěvků odvysílaných v rozhlase, televizi a v online médiích. Vítěz bude vyhlášen a cenu převezme na slavnostním setkání, které proběhne ve Vídni v listopadu 2013.

Příspěvky zasílejte v původním jazyce spolu s překladem do angličtiny a s životopisem autora. Podrobnější informace a přihlášku můžete najít na http://www.apa.at/cee-award.

Dotazy:

Bank Austria Press Office CEE

Tiemon Kiesenhofer, Tel. 05 05 05 – 56036

E-Mail: tiemon.kiesenhofer@unicreditgroup.at