Jak skutečně fungují spalovače tuků

belly-2354_1280-1

Snažíme se zhubnout snad pořád a máme pocit, že nikdy nebudeme spokojení se svojí postavou. Pečlivé hlídání jídelníčků a pravidelná fyzická aktivita je základ, na kterém musíte stavět. Naštěstí ale existují i další pomůcky, které vás k vysněné postavě mohou přiblížit. Jak fungují spalovače tuků a kdy je užívat?

Stimulační spalovače

Jsou založeny na principu stimulace centrálního nervového systému. To vede k lehce zvýšené spotřebě energie. Samotné užívání těchto spalovačů tuků je dobré hlavně před fyzickým výkonem, kdy ze sebe dostanete skutečně maximum. Mezi stimulační látky, které pomáhají spalovat tuky, patří kofein, CLA Omegalean, Synephrine 60 a další. Přípravky na hubnutí pomáhají nejen s lepším využitím tukových zásob, ale i s podáním lepšího výkonu během tréninku v období kalorického deficitu.

Nestimulační spalovače tuků

Mezi spalovače tuků, které ale nemají výraznější stimulační účinky, patří například L-karnitin, HCA (kyselina hydroxycitronová), ale i skořice, zázvor nebo chilli koření. Karnitin a HCA fungují na principu efektivního využití tukových zásob a zmobilizování metabolismu do té míry, aby si energii přijatou z cukrů neukládal do formy tuku, ale využil pro svou aktuální potřebu. Skořice, zázvor a chilli koření jsou termoregulačními spalovači, což znamená, že podporují tvorbu tepla a to vede ke zvýšené spotřebě energie.

Jak efektivně užívat spalovač tuků

Spalovače tuků užíváme ideálně ve chvíli, kdy máme pod kontrolou svůj jídelníček a pravidelně zařazujeme pohybovou aktivitu. Tyto doplňky stravy samy o sobě k dokonalé postavě nevedou, ale mohou výrazně urychlit cestu za jejím získáním. Pro maximální výsledky je dobré v netréninkové dny užívat spalovač ráno nalačno před snídaní. V den kdy trénujete užijte doporučenou porci alespoň 30 minut před plánovaným výkonem. Hlavně stimulační spalovače vás nakopnou a do tréninku tak dokážete dát mnohem víc.