Jak vybrat vhodnou podlahu

Jak vybrat vhodnou podlahu do kuchyně či koupelny

 

Kuchyně i koupelny mají jistá specifika, která musíme při výběru podlahové krytiny zohlednit. V kuchyních hrozí jisté riziko poničení krytiny nebo nehody např. v podobě rozbité a vyteklé ledničky, nebo myčky. V koupelně se jedná přirozeně o zvýšenou vlhkosti vzduchu, přímý kontakt podlahy s vodou a srážející se párou. Jakou podlahovou krytinu tedy vybrat?

 Krásná podlaha

Umělý vinyl

Umělý vinyl je praktický a odolný. Vinylové krytiny jsou na dotek teplejší než laminátové podlahy a co se týče odolnosti před mechanických poškozením a vlhkostí nemají konkurenci. Navíc mají velice snadnou údržbu. Nabídka dekorů je navíc velmi široká a zajímavá. Dekory imitují dřevo, mramor, kámen či dlažbu.

Laminátové podlahy

Laminátové podlahy vynikají převážně svou odolností. Výrobci laminátových podlah se snaží o neustálou inovaci, vzhledem k tomu, že musí čelit vysoké konkurenci ze strany dřevěných a také převážně vinylových podlah. Laminát je vysoce odolný vůči zátěži i poškození a nabízí celou řadu designových alternativ. Pokud ale dojde k mechanickému poškození krytiny, škody jsou již většinou nezvratné. menší škrábance je možné odstranit voskem, ale jde pouze o zacelení povrchu, ale ne o neviditelnou nápravu. Dále je laminát náchylný na zvýšenou vlhkost a také na přímé působení vody. Proto se nehodí do koupelny.

Dřevěná podlaha hřeje a do interiéru vnáší dotek přírody

Ze sortimentu dřevěných podlahových krytin upozorněme především na benefity moderních a vícevrstvých palubek. Ty jsou oproti masivům stálejší a odolnější vůči působení vlhkosti i kolísajícím teplotám. Navíc disponují zámkovým spojem, který pokládku usnadňuje a zrychluje. Dřevo je obecně ve srovnání s lamináty měkčí a náchylnější na mechanické poškození, ale na druhou stranu nabízí kvalitnější způsob opravy. Velkou výhodou je pak hřejivost dřeva. Další zajímavé články o bydlení získáte na bydlenicz.cz

 

Napsat komentář