Jaké kancelářské židle jsou nejlepší? Ty ergonomické a zároveň moderní!


Patříte k té části populace, která tráví většinu pracovní doby v sedě za pracovním stolem? Pak byste si měli dávat pozor na své zdraví. Byť to tak na první pohled nevypadá, dlouhé sezení v podstatě neměnné poloze může mít nezanedbatelný negativní vliv na váš organismus. Přestože se při výkonu svého povolání rozhodně nezpotíte námahou, vaše tělo dostává během dne pořádně zabrat. Pravděpodobně na sobě sami alespoň čas od času pozorujete některé neduhy, které dost možná berete na lehkou váhu. Dost možná se jich zbavíte pořízením správné kancelářské židle.

Jaké jsou hlavní důvody pro pořízení kvalitní kancelářské židle?

Pracujete z domova

Na pracovišti by vám měl ergonomickou pracovní židli zajistit zaměstnavatel, domů si ji ale musíte koupit sami. Jestli však alespoň občas pracujete z domova nebo trávíte volné večery a víkendy za stolem u počítače, rozhodně se vám tato investice vyplatí.

Často vás bolí záda nebo hlava

Příčiny bolesti mohou být různé; pokud ale prosedíte velkou část dne, pravděpodobně vám židle neposkytuje dostatečnou oporu. Páteř i zádové svaly se pak vychylují ze správné polohy a dávají vám o sobě vědět. Tyto problémy mohou dokonce fungovat jako spouštěč migrény. A nezapomeňte pořídit kvalitní dětské židle svým potomkům!

Chcete mít naprosto dokonalou pracovnu

Jedním z pádných důvodů pro pořízení nové kancelářské židle je samozřejmě i pozvednutí vzhledu domácího pracovního koutku nebo kanceláře. I pokud je vaše židle pohodlná, nebojte se ji vyměnit za novou ve chvíli, kdy se na ní začaly objevovat estetické, či dokonce funkční nedostatky.

Nezapomeňte na konferenční židle!

Konferenční židle jsou nezbytné v místnostech, kde se konají porady. Skvěle poslouží i v domácí jídelně a v restauraci. Jídelní stoly je potřeba vybírat tak, aby poskytovaly dostatek prostoru všem stolujícím. Výška desky stolu by měla odpovídat výšce sedáku židle.