Jíst za dva? Není pravda!

Čekáte své vytoužené miminko? V prvé řadě gratulujeme! Vaším úkolem je nyní po celou dobu těhotenství zajistit dokonalou péči pro vás i vaše miminko. To ale neznamená, že musíte jíst za dva. Lékaři by tento mýtus měli nastávajícím matkám rozhodně vyvrátit. Takže zapomeňte na kyselé okurky, dvojitý oběd, kupu čokolády a kdo ví na co máte ještě chuť. Samozřejmě jezte, co si vaše tělo a chuťové buňky žádají, není ale nutné jíst za dva.

pregnant-244662_640

O sendvič více

Těhotné ženy ani nemusí v prvních šesti měsících pít plnotučné mléko nebo úplně měnit styl stravování. Dokonce v posledních třech měsících potřebují denně navíc jen o 200 kalorií víc než obvykle. A takový počet kalorií se rovná jednomu sendviči, nikoliv dvojité porci všech chodů. Uvádí to návrh doporučení britského zdravotnického institutu.

Každá čtvrtá žena je obézní

Ačkoliv nejsou ještě nová doporučení oficiálně schválena, chtějí je experti vydat co nejdříve. Důvodem je rostoucí počet obézních matek. Každá čtvrtá žena je obézní a každá třetí má nadváhu, jak uvádí list The Daily Mail.

Ženy by už před otěhotněním měly vědět, že by mohly ohrozit svého případného potomka. Proto je vhodné shodit přebytečná kila ještě před otěhotněním a pak až po porodu. Během těhotenství se hubnutí nedoporučuje!

Přibrat 12 kilogramů nevadí

Nové rady se týkají požadavků péče o malé dítě i únavy matek. Cílem je také vymýtit mýtus o tom, co a kolik toho jíst během těhotenství. Žena nemusí pít plnotučné mléko ani jíst za dva.

Stejně tak důležitým faktorem je, aby ženy pochopily, že ztráta váhy po porodu vyžaduje čas. Vše nejde hned. Jaký je ale doporučený maximální limit pro příbytek váhy během těhotenství? Ideálně se jedná o 10 až 12 kilogramů.

Ať už přiberete více nebo méně, zrovna v těhotenství je nejjednodušší změnit své stravovací návyky k lepšímu. Důležité je, aby se těhotná žena cítila dobře, poté se bude dobře cítit i miminko v její děloze.

Napsat komentář