Každá perla je originál

 

Když vám na někom záleží, darujete mu kytici umělých květů a nebo raději jednu živou květinu? Podobné je to i se šperkem. Jestli chcete skutečně někoho překvapit a potěšit, perlou nic nezkazíte. Lidstvo zná perly již více než 600 let. Co pravá perla, to originál, tedy i každý šperk z perel vyrobený je jedinečný. Tento fakt dokazuje i jejich kvalitní a pečlivé ruční zpracování. S perlami máte jistotu, že nikdo druhý nemůže mít tu stejnou perlu. Příroda zabezpečila, že perla je dárkem, který je výjimečný po každé stránce. Proto by žádné ženě neměly v její šperkovnici chybět.

Typickou charakteristikou pro perlové šperky je jednoduchost a půvab. Perly jsou symbolem čistoty, jelikož vznikají v živém prostředí. Jsou také symbolem moudrosti, která se získává roky, stejně jako samotný vývoj perly trvá dlouhé roky. Z malého zrnka písku až na krásnou a jedinečnou perlu. Jsou však i symbolem bezpečí, protože jsou chráněné před nebezpečím vlastním tělem ústřice.

Ať už je perla považována za měsíční kámen, Afroditiny slzy, či kapky rosy, jisté je, že jejich vzácnost byla oceňovaná tisíce let před námi a určitě bude ceněná i tisíce let po nás. Perly nikdy nezestárnou. Jsou naší součástí už po staletí a díky možnostem zpracování je šperk velmi moderním, elegantním a něžným ženským elementem.

Při jakékoliv příležitosti jsou perlové šperky tou správnou volbou. Pokud budete při výběru šperku z perel odvážní a nebo naopak zastáncem jednoduchosti, věřte, že každé ženě takovým dárkem uděláte radost. Ne každý šperk dokáže vytvořit takový dojem, jako ten z perel. Perla je to, co potěší vždy a bude tu pro nás stále.