Kdy začít se vzděláváním v oblasti sociálních služeb?

Nedaří se Vám najít uplatnění ve vystudovaném oboru a nevadí Vám doplnit si vzdělání v oboru, který má perspektivu? Začněte pracovat jako pečovatelka. Kvalifikační kurz si můžete doplnit ve Vzdělávací agentuře Seduca, přihlásit se můžete ještě nyní na sklonku letošního kalendářního roku.

Kdy začíná nejbližší kvalifikační kurz pro pracovníky v sociálních službách v Opavě?

Kvalifikační kurz pracovníky v sociálních službách je akreditován Ministerstvem práce a sociálních věcí a svým obsahem plně odpovídá požadavkům na odbornou způsobilost k výkonu povolání pracovníka v sociálních službách dle sociálního zákona č. 108/2006 Sb. Kurz pro pracovníky v sociálních službách je otevírán několikrát ročně v téměř třiceti městech České republiky. Začátkem kalendářního roku 2020 se můžete zúčastnit v Opavě. Výuka se obvykle koná v pátek a sobotu. Kurz je určen pro všechny, kteří vykonávají nebo rádi by vykonávali přímou obslužnou péči, základní výchovnou nepedagogickou činnosti, pečovatelskou činností a další činnosti z oboru sociálních služeb. Kvalifikační kurz pro pracovníky v sociálních službách Opava se bude probíhat ve Střední škole průmyslové a umělecké na ulici Praskova. Škola je v těsné blízkosti katastrálního úřadu a Slezského zemského muzea. Snadno se na místo dopravíte také hromadnou městskou dopravou, pokud vystoupíte na ulici Zimní stadion či Praskova. Bližší informace se dozvíte od pracovníků Vzdělávací agentura Seduca. Kontaktní údaje na ně najdete zde www.seduca.cz/kontakt.

Co nabízí kurz pro pracovníky v sociálních službách?

Uchazeč o kvalifikační kurz by měl společně s přihláškou předložit doklad o ukončeném základním vzdělání. Nezapomeňte si vyřídit potvrzení o trestní bezúhonnosti a zdravotní způsobilosti. Během kurzu si osvojíte teoretické znalosti, které si následně vyzkoušíte uplatnit v praxi, neboť součástí kurzu je také praktická část. Během seminářů se dovíte, jak komunikovat s nemocnými a starými lidmi, získáte základy anatomie, naučíte se pečovat o seniory a handicapované. Osvojíte si také základy epidemiologie, psychologie, etiky, hygieny a sociální gerontologie. Po úspěšném absolvování můžete hledat uplatnění jako pečovatelky v domech pro seniory, domech nebo stacionářích pro osoby se zdravotním postižením, pečovatelských a azylových domech.