Když oblečení mluví…


Ne nadarmo se říká, že šaty dělají člověka. Podle oblečení často poznáte profesi, kterou vykonává, případně oblíbené kapely či citáty, co má rád. Víte, zda daný kolega, známý či kolemjdoucí vyznává pohodlí, či preferuje formální módu. Na to stačí jediný pohled. Hledáte vhodný dárek k Vánocům, ačkoliv nesledujete módní trendy? Zkuste se porozhlédnout po nadčasových kouscích, které nejen že neurazí, naopak vydrží v šatníku dlouhé roky.

Musí správně sedět!

Než začnete vybírat z pestré škály barev a vzorů, zamyslete se nad účelem oblečení. Víte, že váš známý/syn/dcera/muž potřebují spíš decentní kousky nebo rádi sportují? Pak směřujte váš zájem do dané kategorie. Usnadní vám výběr. Není na škodu vědět, jakou má oblíbenou barvu, případně střih trička, bundy apod.

Nikdy však neuděláte chybu univerzálním kouskem. Počítá se totiž hlavně kvalita materiálu, který vydrží déle než tři vyprání. Nevytahá se a neztratí barvu. Trička s dlouhými rukávy se nekupují tak často. Přitom jde o kus oblečení, který vezmete do ruky nejen v zimě, ale i v teplejších obdobích. Vybírejte i podle funkčnosti. Pokud máte doma sportovce, zkuste se zaměřit na termo materiály. Takového prádla totiž nikdy není dost.

Kvalita a jednoduchost

Každý dárek nemusí být originalita sama. Asi tušíte, jak dopadají rádoby vtipná trička s různými nápisy. Sice mohou být chvíli legrační, ale nakonec stejně skončí na dně skříně. Protože nejde o univerzální kousky, které by se daly vytáhnout v každé situaci. Jednobarevná trička s dlouhými rukávy jsou často trefou do černého.

Neuděláte chybu. U dam se jednobarevná a tlumenější kousky hodí k výraznějšímu zbytku oblečení. Pánové zase ocení jednoduchost nejen při sportu, ale i do kanceláře. Košile se totiž mnohem lépe nosí s tričkem vespod. Kvůli pocení i příjemnému pocitu v zimě i v létě. Právě univerzálnost se cení nejvíc. A tu najdete například v obchodě Xfer. Kvalitní materiály a velký výběr.