Kočárek před narozením dítěte

Taky jste někdy slyšeli, že přivézt si domů kočárek ještě před narozením dítěte, přináší smůlu? Je to jen pověra a ve skutečnosti je to úplně jinak. Štěstí přeje připraveným a s miminkem v náručí už budete mít jiné starosti než vybírání kočáru.

firkon

Bez dítěte se vám ovšem může zdát těžké vybrat správnou velikost. Takže jak to vlastně je? Kočárky se vybírají podle stáří dítěte. Že by dítě do kočárku „nepasovalo“ se stává jen výjimečně, muselo by být obzvlášť velké.

Kombinované kočárky

Novorozenci potřebují pevnou oporu zad, a tak se neobejdete bez kočárku na ležení. Jenže jak dítě stárne, chce čím dál víc pozorovat okolní svět a neobejdete se bez verze na sezení. A přesně proto se vyrábí kombinované kočárky.

firkon vesta

Na 2 v 1 řešení se zaměřuje český výrobce Patron Bohemia. Kočárky Patron jsou kvalitní, bezpečné a moderní. Nabízí několik druhů podvozků, hlubokých i sportovních nástaveb. Kombinované kočárky obsahují dokonce autosedačku. Sice jsou dražší, ale když si spočítáte cenu autosedačky, kočárku na ležení a kočárku na sezení, s kombinovanou verzí na tom budete finančně lépe.

Tradiční kočárky z Polska

Kromě zmíněné české značky v našich končinách hodně potkáte kočárky z Polska. Jsou velice pěkně designově vyřešené a levnější. Finančně nejvýhodnější jsou kočárky Firkon. E-shop AAAkočárky.cz už má naskladněné nové modely z roku 2016 a cenovky se zastavily pod deseti tisíci. Vůbec se nemusíte bát objednat si kočárek z internetu. Poštovné je zdarma, vše je v e-shopu hezky popsané, mají tam i bohatý výběr příslušenství (autosedačka, adaptéry na autosedačku, zimní fusak atd.). A co byste si vyzkoušeli osobně? Jestli jezdí?

Kromě zmiňovaných značek nabízí AAA kočárky také kočárky Camarelo. Jsou vhodné od narození do tří let, lehké, barevné a prostorné. Právě to je dnes nejdůležitější kritérium pro výběr. Malé kočárky jsou dnes trendy, ale faktem zůstává, že děti v prvních letech života rychle rostou, a pak je třeba kupovat nový. Lepší je tedy zakoupit už první kočárek s dostatečně velkou vanou.