Koupací jezírko využijete k odpočinku i k aktivní relaxaci


Říkáte si, že by bylo krásné mít na zahradě koupací jezírko? Ale ruku na srdce. Opravdu ho využijete? Nestane se pouze dalším zdrojem práce? Místem, o které budete muset pečovat, a nebudete mít čas si ho užívat. Ale kdeže. Vše je o prioritách a koupací jezírko opravdu nepotřebuje tolik času na údržbu, pokud je tedy založeno správně.V tomto ohledu se rozhodně vyplatí nebudovat jezírko svépomocí, ale spolehnout se na pomoc odborníků.

Nainstalujte jezírko tak, aby ladilo s okolím

Pokud hledáte na své zahradě místo pro odpočinek a aktivní relaxaci, pak je pro vás koupací jezírko určitě tou správnou volbou. Pomocí jednoduchých přírodních prvků, jako jsou kameny, dřevo, potůčky nebo vodní kaskády, lze jezírko citlivě začlenit do okolní zahrady a vytvořit tak harmonický prostor plný života a uklidňující vodní hladiny. Koupací jezírko se stane oblíbeným místem odpočinku i aktivní relaxace a obohatí vaši zahradu i váš život. Uvidíte. Jen se nebojte při jeho budování oslovit odbornou firmu. Zkušenosti jsou v oblasti stavby jezírek k nezaplacení a ušetří vám spoustu práce s následnou údržbou jezírka. Důvodem pro oslovení odborníků se může stát i oprava jezírkové fólie.

Jak vytvarovat koupací jezírko?

Z hlediska tvaru zahradního jezírka si na své zahradě můžete vybudovat prakticky cokoliv. Vše závisí na velikosti a tvaru vaší zahrady a samozřejmě na vašem osobním vkusu. O individuální tvar koupacího jezírka se postará právě jezírková fólie, kterou lze libovolně tvarovat. Ať už se rozhodnete pro klasický oválný tvar nebo modernější hranatý design, ať už chcete velké nebo malé jezírko – možné je všechno. Hlavní je, aby jezírko ladilo s celkovým stylem vaší zahrady, aby působilo harmonicky a přirozeně.

Volbu materiálu promyslete předem

Důležitou roli při vytváření dokonalého koupacího jezírka hraje samozřejmě také výběr materiálů. V závislosti na vzhledu, o který usilujete, můžete volit mezi různými druhy kamene, jako je žula nebo pískovec, nebo se rozhodnout pro tzv. biofiltry z jílových kuliček, které jsou obzvláště účinné při čištění vody. Důležité je, aby zvolené materiály byly odolné vůči povětrnostním vlivům a netoxické, aby nepředstavovaly riziko pro lidi, zvířata ani rostliny.