Led pásky do suchých prostor, voděodolné i vodotěsné

LED pásky obvykle představují samolepící ohebné pásky, na kterém jsou připájeny LED diody.
LED pásky jsou díky své konstrukci velice dobře ohebné a výborně se tak hodí pro osvětlení i takových míst, kde by jiné LED žárovky neuspěly už jen kvůli své velikosti. V nabídce našeho eshopu naleznete LED pásky v různých barevných i typových provedeních. Od holých pásků určených pro instalaci do suchých prostor přes voděodolné až po vodotěsné typy, které mohou být trvale a za plného provozu ponořeny ve vodě.
LED pásky je možné stříhat jak obyčejnými nůžkami, tak i lépe elektrikářskými štípačkami. Pásky je však vždy nutné stříhat na předem vyznačených místech, kde jsou především k dispozici napájecí piny. Ty poté slouží k napájení celého ustřiženého pásku a není dále potřeba nic spojovat. Obvyklá minimální délka určená k ustřižení je přitom 5 cm, což umožňuje získání poměrně přesné požadované délky.
Na každém, nejčastěji 5 cm modulu LED pásku jsou připraveny pájecí plošky, na které je možné připájet vodiče. Pokud však navíc zakoupíte celé balení pásku, bude již konec přímo z výroby opatřen zalitými vodiči, což umožňuje jeho snadné a rychlé umístění na požadované místo.

Napsat komentář