LED světla: Sázka na ně se vyplatí z několika důvodů


Osvětlení interiéru i exteriéru je velmi důležité. V obou případech se na něj musí myslet ještě před zahájením jakékoli stavební činnosti ať už v případě klasické stavby nebo rekonstrukce. Volit konkrétní svítidla nemusí být jednoduché, na trhu se jich nachází obrovské množství. Jakýsi standard současnosti tvoří LED světla. Důvodů pro jejich pořízení bychom našli spousty. My se na ty nejznámější zaměříme právě v následujících řádcích.

Výkonná svítidla, která vydrží

Potřebujete vyřešit efektivní osvětlení haly nebo nějakého jiného velkého prostranství? LED světla musí být jednoznačně jasnou volbou. Nabízí maximální výkon, kdy bez potíží i při relativně menším množství osvětlí velkou plochu. Navíc na rozdíl od klasických reflektorů či vláknových žárovek nedochází k jejich praskání. Buďte si jistí, že i při vysoké frekvenci zapínání a vypínání osvětlení vydrží až desítky let.

Ušetří spousty elektrické energie

Úspora elektrické energie je u osvětlení LED znatelná již při realizaci světel v klasickém menším pokoji. Místnost osvětlí bez problémů i LED žárovka mající spotřebu od 4 do 7 W. U klasických vláknových žárovek bychom se bavili o rozpětí zhruba od 40 do 60 W. Rozdíl je tedy klidně i desetinásobný, což už jsou velmi solidní čísla.

Jejich design je unikátní v mnoha variacích

Je úplně jedno, zadli zvolíte pouze LED žárovky nebo jiné světelné zdroje stejného typu. Hodně oblíbené jsou dnes především LED reflektory pro běžné osvětlení sportovišť či podobných míst. Výbornou volbu ale představují třeba také LED pásky do kuchyní a jídelen. Vsadit můžete taktéž na LED panely. Ty mohou být skvěle integrovány do stropů a stěn tak, že v dané místnosti vytvoří naprosto dokonalé světelné podmínky se vším všudy. Je přitom pouze na vás, v jaké barvě světlo zvolíte.