Pro opravdu dobrou kávu musíte do pražírny!


Také si rádi vychutnáte šálek dobré kávy? A kde ji kupujete? V supermarketu? To je chyba! Pro opravdu dobrou kávu musíte do pražírny! Třeba do brněnské Kávy Monro!
Káva Monro, to je pražírna, kavárna a e-shop v jednom. S tou nejvýtečnější kávou, jakou si jen umíte představit. V nabídce najdete výhradně výběrové Arabiky. A ty, jde-li vám o skutečně kvalitní kávu, by měly být v hledáčku vašeho zájmu.

Když kávu, tak jedině výběrovou

Na výběrovou kávu jsou totiž kladeny velmi přísné požadavky. Na její chuti se podobně jako u vína například odráží místo, na němž byla vypěstována. I chuťový profil kávy silně ovlivňují počasí v kombinaci s obsahem živin v půdě. Svou roli však hraje i způsob jejího sběru. Nejlepší je samozřejmě ruční sběr jednotlivých kávových třešinek.

Původ výběrové kávy

Existují tisíce druhů výběrové kávy. Ta nejlepší většinou pochází z odlehlých plantáží. Ty nejchutnější Arabiky často rostou ve vysokých nadmořských výškách, kde mají dostatek času na dozrávání. Nejde však jen o původ kávy, ale o způsob jejího pražení. To je pro baristu až zázračný proces, při němž se plně rozvíjejí všechny chutě kávy. A v pražírně Káva Monro tak činí k naprosté dokonalosti.

Kávy ze všech koutů světa

Jak by také ne. Pražením a přípravou stoprocentně výběrových Arabik se v Kávě Monro zabývají již od roku 2004. V nabídce tak najdete kávy doslova ze všech koutů světa. Zamlouvala by se vám vietnamská káva? Máte ji mít! Stejně jako kávu australskou, bolivijskou, guatemalskou, indickou či honduraskou. Nebo třeba zimbawskou. Na e-shopu kavamonro.cz seženete unikátní kávy z 36 zemí. Kávy z Ugandy, Rwandy, Peru i Tanzánie.

Chcete kávu dostávat pravidelně?

V tom případě si ji předplaťte. Předplatné káva, ať již na 3, 6, nebo 12 měsíců, lze doporučit všem, pro které je pití té nejlepší kávy každodenním rituálem. Nebo pro ty, kteří si svůj oblíbený nápoj pravidelně objednávají, ale občas zapomenou a káva jim dojde. Volbu konkrétní kávy necháte buď na pražírně, nebo si ji sami vyberete. Můžete si ale zvolit třeba jen chuť či zeměpisnou preferenci. A v případě potřeby jej však budete moci i přerušit. Ještě váháte? Neměli byste!