LED vánoční osvětlení – špičková kvalita za rozumnou cenu

Vánoce v naší zemi patří mezi nejdůležitější a nejoblíbenější svátky v roce, které spojují lidi všech věkových kategorií a společenských vrstev. Pokud se zeptáte některého z našich spoluobčanů, bez čeho si Štědrý den neumí představit, jako první na seznamu bude LED vánoční osvětlení. Ohromně oblíbené jsou barevné, šumivé světla vytvářející sváteční náladu – jsou obdivovány všemi bez výjimky. Přesto není jednoduché se v tak obrovské nabídce vánočních světel orientovat. Mnozí si stále myslí, že vánoční světla tvoří kabel s několika desítkami nebo stovkami žároveček na něm. Ve skutečnosti existuje tolik druhů elektrických vánočních ozdob: závěsy, sítě, lanové světla, LED …, v názvech a charakteristikách odlišné.

LED vánoční osvětlení venkovní – klasifikace

LED vánoční osvětlení venkovní je určené pro exteriér, neboť je odolnější a lépe čelí extrémním podmínkám, jako je déšť a mráz. Na trhu jsou stále klasické vánoční ozdoby, skládající se z mnoha obyčejných žároviček. Ty se vyznačují velmi nízkou cenou, jsou krásné a útulné, ale velmi krátkodobé a energeticky náročné, takže se postupně tento druh stává minulostí. LED vánoční osvětlení nahradily tradiční ozdoby s žárovkami a v současné době jsou nejoblíbenější druhem.

Jsou dražší než klasické vánoční osvětlení, ale překonávají je najednou v mnohých parametrech:

  • dlouhá životnost – až 20 000-100 000 hodin, v závislosti na kvalitě a provozních podmínkách;
  • síla – LED diody déle vydrží, nejsou tak křehké jak obyčejné žárovky;
  • jas – příjemný pro oko;
  • bezpečnost – LED diody netopí, tak nehrozí zapálení papírových ozdob na stromečku;
  • ekonomika – ve srovnání s žárovkami, LED diody spotřebovávají mnohokrát méně elektřiny;
  • odolnost vůči vlhkosti.

LED vánoční osvětlení – typ drátu

V moderním vánočním osvětlení se používají tři typy drátů: pryž, silikon a PVC . První dva typy se vyznačují vysokou pevností, zvýšenou odolností proti vodě a odolností vůči povětrnostním vlivům. Takže silikonový drát se používá v luxusních výrobcích, které lze používat při teplotách až do mínus 50 stupňů a za podmínek vysoké vlhkosti. LED vánoční osvětlení – pro výzdobu interiérů jsou dostačující s PVC drátkem odolným proti mrazu až do mínus 20 stupňů.

Inspirace pro vánoční výzdobu!