Lehké letní snídaně? Tyhle si zamilujete!

Léto je skvělé období pro hubnutí. Můžeme provozovat velké množství venkovních sportů a dopřávat si dostatek čerstvého ovoce a zeleniny. Chcete se i vy dostat do formy a rádi byste tomu přizpůsobili i váš jídelníček? Dáme vám pár tipů na lehké, avšak výživné snídaně, po kterých vám bude zkrátka skvěle!

Čemu se vyhnout?

Abyste se v létě mohli skvěle soustředit na udržení nebo formování své postavy, je nutné jí přizpůsobit i vaše stravování. Vyvážená snídaně, která je základem každého dne, by tak v létě měla být bohatá na pomalé sacharidy, dostatek bílkovin, vlákninu, vitaminy a minerály a dostatek tekutin. Určitě se tedy vyhněte sladkému i slanému pečivu, jako jsou například plněné koblihy či šátečky, nebo rohlíky či housky z bílé mouky. Nevhodné jsou i přeslazené cereálie nebo cornflakes s mlékem. Tyto druhy snídaní jsou velmi chudé na bílkoviny, zato však obsahují mnoho sacharidů a hlavně nezdravých tuků.

Tohle ano!

Ptáte se, co tedy snídat? Ideální volbou je celozrnné pečivo s mléčnými výrobky, kterými jsou například tvaroh, sýr cottage nebo jiné druhy sýrů. Tvaroh můžete zkombinovat i s čerstvým ovocem dle vaší chuti a ovesnými vločkami, které vás skvěle zasytí. Vhodnými surovinami jsou také semínka a oříšky, které si můžete přimíchat do bílého neslazeného jogurtu. Máte rádi vajíčka? Připravte si je na másle s pažitkou nebo petrželkou nebo si vytvořte omeletu, do které nakrájíte papriku, kostičky sýra a cibulku. Letní snídaně si můžete oživit i krůtí či kuřecí šunkou, kterou můžete i s plátkovým sýrem podávat k celozrnnému toastu.

Jaké tekutiny?

V létě se vyhněte sladkým džusům s minimálním obsahem ovocné složky, sladkým limonádám nebo slazeným perlivým vodám. Místo toho si na snídani můžete připravit domácí zdravý džus z čerstvého ovoce, který je vitaminovou bombou. Váš džus si můžete sestavit z jakéhokoliv ovoce i zeleniny, kterou máte rádi. Pak už jen stačí pořídit si kvalitní odšťavňovač. Vysoký výkon a šetrné zpracování vám zajistí například odšťavňovač Orava OS-111, jehož motor má výkon 1 000 W. Odstředivý odšťavňovač Orava je díky extra velkému plnícímu otvoru jednoduchý k používání, disponuje elektronickým ovladačem rychlosti s LCD displejem, a nabídne vám až 5 rychlostí. Je vybaven automatickou tepelnou ochranou pro bezpečný provoz, dokonalou separací šťávy od zbytků, i sítko z nerezové oceli. Objem nádoby na šťávu je 1 litr, nádoby na odpad pak 2 litry. Odšťavňovač Orava OS-111 zvládne 12 000 ot./minutu a jeho čištění je velmi snadné.

Také byste si na snídani rádi připravili čerstvý džus z vašeho milovaného ovoce? Pak si můžete vybrat jeden z odšťavňovačů na www.orava.cz!