Máte doma všestrannou učící věž pro děti?

ucici_vez_02

Problém „neodložitelného“ dítěte řeší každý rodič. Jen málo batolat si vyhraje samo bez potřeby mít vás neustále k dispozici. Výsledkem je řev, kdykoliv opustíte místnost. Jenže domácnost se sama neuklidí, nádobí neumyje a oběd neuvaří. Co s tím? Někdo to řeší tak, že veškeré domácí práce odkládá na večer, ale to není dlouhodobě únosné a udržitelné. Nemusíte utrácet za drahé ohrádky, hrací deky a vymýšlet stále nové způsoby, jak dítě zabavit, zatímco doma pracujete. Váš problém může vyřešit tzv. učící věž. Co to je a jaké jsou její možnosti využití?

ucici_vez_01

Rozhledna pro zvědavce

Učící věž je stolička a ohrádka v jednom balení, na kterou si malé dítě jednoduše vyleze a může vám nahlížet přes rameno, kdykoliv provádíte obvyklé domácí práce. Stačí učící věž umístit ke kuchyňské lince, dílenskému stolu či ke skříni, v níž gruntujete. Větší batole si stoupne po vašem boku a snadno může asistovat při umývání nádobí. Dejte mu jednoduše utěrku do ruky a nechte ho utírat plastové hrníčky a talířky pro panenky. V dílně vám bude podávat potřebné nářadí a spoustu věcí se díky tomu naučí. Potřeba je samozřejmě dbát na bezpečnost předmětů, některé rozhodně nepatří dětem do ruky, ale to se dá vyřešit i vhodnou hračkou (dětský ponk, kuchyňské vybavení). Zatímco vaříte, pomůže vám s mícháním surovin vařečkou nebo samo připraví pomocí plastových potravin oběd pro své oblíbené plyšové zvířátko.

Jídelní židlička a pracovní stolek

Ještě nebylo zapotřebí nakoupit jídelní židličku? Od chvíle, kdy si dítě poprvé sedne, ji však budete rozhodně potřebovat. Už ta nejmenší batolata vyžadují stabilní židličku, v níž si budou moci vychutnávat svoje první nemléčné příkrmy a přesnídávky. Učící věže jsou nejen užitečné ohrádky a stoličky, v nichž se dá bezpečně stát, ale dají se využít i jako židličky s jídelním stolečkem, který k nim jednoduše připevníte. Libovolně lze k židličce přidělat i kolečka, klasickou či magnetickou tabuli na kreslení a hraní, nebo odkládací stoleček, na němž si bude malovat na skicák a hrát si s oblíbenou stavebnicí, hračkou. Proč nakupovat zvlášť jídelní židličku, když můžete mít ohrádku, stolek i stabilní sedátko v jednom balení?