Na trampolíně se vyřádí malí i velcí


Máte obavu, že se vaše děti nehýbají tak často, jak by měly? Pořiďte jim trampolínu a o pohyb nebudou mít nouzi. Bude je totiž bavit.

Skákání na trampolíně lze ovšem doporučit i dospělým. I když se to nemusí zdát, skákáním se posiluje celá škála svalů od břišních, zádových až po svaly pánevního dna. To ocení především ženy, kterým ochablé svalstvo pánevního dna může přivodit až inkontinenci.

Skákáním ku zdraví

Další devizou skákání na trampolíně je podporování činnosti lymfatického systému. Ten zase napomáhá vylučování toxinů z těla a hubnutí. Skákáním se však zvyšuje aktivita kostní dřeně, posiluje kostní hmota a zlepšuje nálada. Není to už hodně důvodů si trampolínu pořídit?

Trampolíny pro děti

Jakou trampolínu zvolit? Odpověď na tuto otázku primárně závisí na tom, pro koho je určena. Tedy, jsou-li v hledáčku vašeho zájmu trampolíny pro děti, nebo pro dospělé. Pro nejmenší skokany je primárně určená základní řada Silhouette (k sehnání na e-shopu natrampolinu.cz) zaměřená především na bezpečnost. Doporučit lze i trampolínu Exit Tiggy Junior 140, která místo kovových pružin disponuje elastickými držáky zaručujícími příjemné skákání. Tato trampolína může být vybavena buď praktickým držákem, popřípadě ochrannou sítí.

Trampolíny pro dospělé

V segmentu trampolín pro dospělé najdeme jak malé trampolínky vhodné na cvičení a do fitness center, tak i velké trampolíny na zahradu. Ty jsou k dispozici v různých velikostech. Mějte ale na paměti, že čím větší trampolína, tím lépe musí být ukotvena. Velká trampolína by měla být buď ukotvena do země, nebo alespoň opatřena ochrannou sítí. Pád z trampolíny může být i fatální.

Jakou značku?

Nepodceňujte ale ani kvalitu materiálu, bezpečnost a výkon. Jedněmi z nejkvalitnějších bezesporu jsou trampolíny značek Exit, Akrobat a Berg. Zárukou kvalitního skoku pro malé i dospělé je vyšší řada trampolín Exit Lotus/Allure Classic. Nadstandardních skoků pak docílíte na trampolínách z nejvyšší řady Exit Lotus/Allure Premium. Pro veřejný sektor, tedy školky, školy a hotely jsou pak primárně určeny trampolíny s certifikací.