Nastartujte svůj organismus zdravou snídaní

Zdravá snídaně, základ dne

Snídaně je jedno z nejdůležitějších jídel dne. Měla by tvořit 20 % denního příjmu, proto byste na ni neměli zapomínat. Pokud ráno nesnídáte, přicházíte o důležitý přísun energie, který nastartuje váš organismus. Ne nadarmo se říká „Snídej sám, obědvej s přítelem a večeři dej nepříteli“. V následujícím článku se dočtete, jak by měla zdravá snídaně vypadat.

Snídaně jako ranní rituál

Ranní jídlo by mělo být bohaté na všechny živiny. To znamená, že má obsahovat polysacharidy, bílkoviny i tuky. Neměli byste zapomínat ani na zeleninu, ovoce a ranní přísun tekutin. Mnoho lidí snídá pouze kávu a to ještě ve stresu, když spěchají do práce. Rozhodně je pro vaše tělo lepší přivstat si o půl hodiny dříve a připravit si výživné jídlo. Jestliže patříte mezi lidi, kteří nejsou brzy ráno schopni cokoliv pozřít, vezměte si snídani do práce. Co byste ale měli dodržovat, je snídat nejpozději hodinu po probuzení. Přísun tekutin je také důležitý. Abyste se zbavili překyseleného žaludku, pijte každé ráno sklenici čisté vody s citrónem. Věřte nebo ne, po pár dnech si na snídani zvyknete a uděláte si z ní příjemný rituál, díky kterému se vám bude ráno snadněji vstávat.

Zdravá snídaně od ISWARI
Chiashake jahoda, foto: bio-detox.cz

Zdravé snídaňové směsi pro efektivní hubnutí

Pro fanoušky raw stravování se perfektně hodí ISWARI snídaňová směs. Na výběr jsou dva druhy této směsi. První je složena z raw pohankové krupice a doslazena kokosovým cukrem, základem druhé směsi je bezlepkový naklíčený oves. Pakliže holdujete sladkým snídaním, vyzkoušejte ChiaShake. Jedná se o rýžovou kaši obohacenou o syrovátkový protein, kořen čekanky, chia semínka, kokos a kakao, ochucenou přírodními aromaty a sukralózou. Někteří lidé si však rádi připravují vlastní snídani. Pokud patříte mezi ně a rádi byste vynechali ze svého jídelníčku bílý cukr, zkuste použít jeho alternativu tzv. Xylitol. Jedná se o přírodní sladidlo, jež se nachází v ovoci a zelenině a je vhodné pro diabetiky. Často bývá označován také jako březový cukr.