Naučte se řešit problémy efektivně

blogging-15968_1280

Myslíte si, že jste kreativní? A jak kreativně si dokážete poradit s běžnými problémy, které vás v životě potkávají? Máte-li pocit, že se na vás potíže spíš valí ze všech stran, než aby se vám dařilo je eliminovat, nezoufejte. Správný postup při řešení se dá naučit.

Každý z nás se v životě potkává s nějakými obtížemi. Někdo jich na své cestě má víc, jiný si jen tak pohodlně proplouvá mezi nimi. Nebo je to tím, že ten druhý používá kreativní techniky k jejich řešení? I to je určitě jeden z důvodů a vám se to může podařit taky.

Vystupte ze své komfortní zóny

Chcete-li se naučit dívat na komplikace ve svém životě z jiného úhlu, musíte nejdřív zapomenout na to, jak jste se na ně dívala doposud. Rozvíjejte tvůrčí myšlení, analyzujte a projevte kreativitu. Není to těžké, když víte jak na to.

Účinný návod zabývající se kreativními technikami řešení problémů najdete na webu vzdělávací organizace MotivP. Organizace pravidelně publikuje různé video kurzy dostupné každému odkudkoliv na světě. V dnešní digitální době už prostě neexistují žádné výmluvy a vzdělávat se může kdokoliv.

Naučte se něco nového

Virtuální kurz Kreativní techniky řešení problému trvá 68 minut. Za tu dobu se dozvíte jak a kdy vůbec kreativitu uplatňovat, jaké používat metody a spoustu dalších zajímavých informací. Předávat vám je bude moderátorka rádia Magic Brno a internetové televize Motiv8 Věra Müllerová. Video, ve kterém mluví, je doplněné textovou prezentací. Je možné se v něm libovolně pohybovat a vracet se ke složitým částem pro lepší pochopení.

Ukázku virtuálního kurzu si můžete prohlédnout přímo na webu MotivP.com.

Sebevzdělávání je v dnešním světě obzvlášť důležité. Žijeme v době, kdy se každý může naučit prakticky cokoliv, co chce, když má dostatek vůle. Příležitostí je nespočet, stačí se jich jen chytit. Naučte se i vy něco užitečného pro život. Kreativní řešení problémů užitečné určitě je. Kdo z nás si dovolí říct, že žádné problémy nemá?