Nepojištěná domácnost? Zbytečně neriskujte!

To se mi stát nemůže. Tak věřte, že může! Případů, kdy se majitel nemovitosti nestihl včas pojistit a následnou katastrofickou událostí přišel o vše, není málo. Škody z pojistných událostí totiž rok od roku rostou. U banální vodovodní havárie se průměrná škoda v roce 2018 zvýšila o 10,5 % na částku 25.527 Kč. A co je prasklá hadička od toalety vůči požáru nebo řádění vichřice? U požáru se počítá s průměrnou škodou 2.000 Kč na m² plochy bytu, škody způsobené vichřicemi dokonce v roce 2019 trhaly desetileté rekordy. Opravdu si nenajdete chvilku na sjednání pojištění?

Pojištění domácnosti je základ

Mít pojištěnou domácnost je zcela nezbytné vzhledem k faktorům, které do jisté míry nelze v životě ovlivnit. Těmi jsou právě rozmary počasí, které způsobily v zimních a jarních měsících roku 2019 nebývale vysoké škody. Vzhledem k tomu je jednodušší samozřejmě si kromě pojištění domácnosti pojistit nemovitost komplexně vůči základním i nadstandardním katastrofickým rizikům. Vyhnete se tak zbytečným problémům při řešení různých havarijních situací. A sjednání pojištění je opravdu snadné, lze jej sjednat online a to pouze na základě znalosti obytné plochy bytu nebo domu v m².

Bez rizika podpojištění

Velkou výhodou sjednaného pojištění paušálně na základě m² výměry je ochrana před rizikem podpojištění. Právě nižší sjednaná částka může být důvodem krácení plnění, ale to se vám při komplexním pojištění nestane. Dalším benefitem takto sjednané smlouvy je krytí nadstandardních katastrofických rizik, tím může být zkrat na elektromotorech, ale i rozbití skla z jakékoliv příčiny. V ceně je také nonstop asistenční služba, která vám v případě potřeby pomůže zajistit sklenáře i zámečníka, případě zajistit náhradní ubytování.

Pojištění odpovědnosti je nutností

Dnešní doba je rychlá a hektická, stejně rychle se vám také může podařit něco poškodit, případně někomu něco zničit. Shozená váza v obchodě? Poničení zrcadla v hotelu? Sražení lyžařky na sjezdovce v Itálii? Ano, právě na tyto případy je vhodné si spolu s majetkovým pojištěním sjednat i pojištění odpovědnosti za škodu, které má celosvětovou platnost a vztahuje se dokonce na všechny členy vaší domácnosti. Tedy až na čtyřnohého přítele, jeho nechtěné divočení si musíte připojistit zvlášť.