Operativní leasing vám zaručí nové a bezpečné auto

HERTZ Lease
HERTZ Lease

Díky operativnímu leasingu si může každý dovolit mít pravidelně nové auto. Jedná se totiž o financování, v rámci nějž sice vůz fakticky nikdy nevlastníte, ale zato máte k dispozici vždy nové a bezpečné auto. Pokud pro vás není až tak důležité mít ho napsané na sebe, je to možnost i pro vás.

O tom, že má někdo auto na leasing, jste už určitě slyšeli. Vysvětlení této běžné situace jednoduché. Auto je ve vlastnictví leasingové společnosti a člověk se stane jeho skutečným majitelem až poté, co zaplatí určitou sumu. Pak už si auto může nechat.

V čem se liší operativní leasing od toho běžného?

Úplně ve všem. Leasingová společnost vám pronajímá vozidlo za fixní měsíční částku, avšak nečeká na zaplacení určité hodnoty. Auto nikdy nebude plně vaše, platíte pořád dál a výměnou za to vám leasingová společnost po čase zapůjčí novější vůz. Jednoduše by se dalo říct, že operativní leasing pro auta je v podstatě taková dlouhodobá půjčka.

Operativní leasing - HERTZ Lease
Operativní leasing – HERTZ Lease

Kdy se vám vyplatí?

Jestliže toužíte po slušném autě, ale nemáte momentálně k dispozici vysokou částku, je lepší platit měsíčně. Získáte tak aspoň záruku, že budete jezdit v novém a bezpečném autě bez závad. Leasingová společnost se totiž o vůz velmi často dokonce stará.

Pokud potřebujete auto jen na krátkou dobu, je také hloupé si jej kupovat. A jestli sháníte vůz pro podnikatelské účely, operativní leasing je jasnou volbou, protože si jej lze odečítat z daní. Dejte si však pozor na to, že se zavážete k pravidelným měsíčním platbám. Každý měsíc budete muset odvádět určitou částku, a když nebude na zaplacení, dostanete se do problémů. Máte na účtu nějakou rezervu?

Známým českým poskytovatelem operativního leasingu je společnost Hertz Lease, jejíž služby dostatečně ilustrují výhody operativního leasingu. Pravidelný servis, nákup dálničních známek, náhradní vůz v případě nehody – to jsou jen základní výhody. Více se dozvíte na www.hertzlease.cz.