Z jakého materiálu vybrat povlečení?

Široký výběr povlečení na rodinnebaleni.cz
Široký výběr povlečení na rodinnebaleni.cz

Máte svůj oblíbený typ povlečení? Možná jste zvyklí na jeden materiál, ale třeba se rozhodujete, jestli nezkusit něco jiného. Z čeho se v současné době povlečení vyrábí? Ať už si vyberete jakékoliv, vždy dbejte, abyste ho nakupovali u kvalitního výrobce.

Povlečení a jeho materiály

Klasické bavlněné povlečení má dlouhou tradici a i dnes na něj v mnoha domácnostech nedají dopustit. Má totiž výborné vlastnosti hodící se pro ložní prádlo. Jsou jimi především prodyšnost, savost, pružnost a příjemně působí na pokožku. I v jednotlivých druzích bavlněných povlečení je však rozdíl. Čím vyšší je gramáž, tím kvalitnější prádlo bude. Nejenže déle vydrží, ale je zároveň příjemnější na omak.

Neradi žehlíte? Pak oceníte krepové povlečení. Jde vlastně také o bavlněné povlečení, jež se liší svým provedením. Proto se u něj budete těšit ze všech výše uvedených vlastností.

A co saténové povlečení? Vypadá velmi luxusně díky vysokému lesku a je příjemné na pokožku. Poskytne vám chladivý dotek, což se vám bude zamlouvat především v letním období. Že je naopak zima a vy byste se pod lůžkovinami rádi více zahřáli? Velkou hřejivostí se vyznačuje flanelové povlečení. I u něj se budete těšit ze všech výhod bavlny.

Jste nároční a vyžadujete maximální měkkost a hebkost prádla, do něhož uléháte? Povlečení z mikrovlákna je úžasně hebké, snadno se udržuje (rychle schne, nemačká se, a proto ani nežehlí). Navíc je mimořádně hřejivé. A tím výčet materiálů ještě nekončí. Možná právě vás zaujme bambus, damašek či polybavlna.

Bavlněné povlečení od rodinnebaleni.cz
Bavlněné povlečení od rodinnebaleni.cz

Vsaďte na kvalitu českého povlečení

Zrovna se chystáte na výběr nových lůžkovin? Volte české povlečení vysoké kvality. Najdete ho v internetovém obchodě RodinnéBaleni.cz. Nejenže oceníte kvalitu zdejšího ložního prádla, ale také budete mít možnost širokého výběru, co se týče materiálu, ale i barev a vzorů. Nakupujte u spolehlivého prodejce, který vám v případě potřeby ochotně poradí.