Papírové ručníky jsou nezbytné pro omezení šíření virů a bakterií

Papírové ručníky jsou uznávány zdravotnickým personálem pro svou významnou roli při udržování čistoty a hygieny na veřejných toaletách a v ordinacích.

Znáte všechny výhody papírových ručníků?

Sušení rukou po umytí je nezbytným krokem pro udržení vysoké úrovně hygieny rukou. Pomáhá odstranit zbytky choroboplodných zárodků po umytí rukou a snižuje šíření infekce na minimum.

V toaletách a umývárnách jsou používány dva způsoby sušení rukou, elektrickými osušovači a papírovými ručníky. Podle výsledků výzkumu, provedeného týmem z Leeds Institute of Medical, University of Leeds, Spojené království & Co. Ústav mikrobiologie v Leedsu a Fakultní nemocnice NHS Trust, Spojené království, si dobrovolníci usušili ruce pomocí tryskového vysoušeče vzduchu a papírovými ručníky. Z výzkumu vyplynulo, že sušení rukou pomocí tryskového vysoušeče produkuje do prostoru toalety více aerosolů obsahujících bakterie a mikroorganismy než při sušení papírovými ručníky, a to více jak desetinásobně.

Jaké papírové ručníky vybrat?

Pro hygienické sušení rukou doporučujeme používat skládané papírové ručníky Papernet, vyrobené z inovativní celulózy DryTech. Ta se vyznačuje vysokou pevností, savostí a odolností za mokra. Příjemný materiál je šetrný k pokožce. Inovovaný systém skladu usnadňuje vyjmutí ručníku ze zásobníku, čímž šetří finanční výdaje a samozřejmě životní prostředí.

Do ordinací doporučujeme používat i další papírové hygienické pomůcky

Každá ordinace, ambulance nebo salon disponuje vyšetřovacím lůžkem, kde je třeba dbát na vysokou úroveň hygieny. O tu se postará jednorázová papírová podložka na vyšetřovací lůžko z dvouvrstvé celulózy, která se vyznačuje vysokou pevností, savostí a na dotyk je velice příjemná. Podložka je perforovaná, snadno se odtrhne na požadovanou délku, proto jde o ekologicky šetrný výrobek. Celulóza je neutrální k pokožce a sliznicím. Podložku doporučujeme do všech ordinací a salonů.