Podle čeho vybrat koberec do dětského pokoje?


Jakmile zařizujeme dětský pokoj, většinou chceme, aby byl bezpečný, hezký, účelně zařízený a děti se v něm cítily naprosto skvěle. Aby to tak bylo, je potřeba vybírat pečlivě vybavení, ale také volit barvy, dekorace nebo hračky úměrné k věku. My se podíváme na pokojík hezky od podlahy, tedy od koberce.

Koberec ano či ne

Jestliže je dítě alergikem, můžeme se snažit vyhnout ulpívání prachu nebo roztočů tím, že eliminujeme co nejvíce bytového textilu i koberců. Na druhou stranu díky kobercům se prach zachytí, nebude poletovat, a vy jej jednoduše vysajete. Je spíš na místě mít kvalitní vysavač, který zničí vše, na co vaše dítko „trpí“.

Jestliže nemáte podlahové topení, koberec určitě přijde vhod. Děti se nejvíce hrají na zemi, mohou snadno prochladnout. Jde i o pohodlí. Koberec je měkčí než podlaha. Stejně tak tvoří příjemnou atmosféru, tlumí ozvěnu, dodává pokoji na barvách a útulnosti.

Podle čeho vybírat

Určitě je dobré se zamyslet, co vše bude mít koberec v pokoji vaše dítka zvládnout. Je už velké a bude po něm jen chodit? Nebo je malé a bude mu hrozit časté umazání jídlem, poblinkání, pomalování barvami a podobně? Větším dětem už zařizujte pokoj s tím, že tak bude moci zůstat do jejich dospělosti. Podívejte se na kusové koberce a směle pořiďte jakýkoli, který je dítku sympatický, líbí se mu. U menších dětí volte koberce s nižším chlupem kvůli pohodlné údržbě. 

Krásné i praktické jsou barevné koberce, na kterých není tolik vidět případné flíčky. Na jednobarevném se flek nemá jak „ztratit“. 

Také vybírejte s ohledem na pohlaví dítka a jeho oblíbené činnosti, koníčky, na jeho milé věci či kamarády. Má váš syn rád auta? Pořiďte mu koberec plný cest, parkovišť, parkovacích domů, zastávek, letišť… Koberec bude sloužit jak proti chladu, tak jako skvělá zábava.

Holčičkám můžete koupit kusový koberec ve tvaru květiny, nebo některý, který je plný obrázků, barev a bude radost se na něm hrát nebo si číst. Velkou nabídku dětských koberců pro maličké, větší i velké děti najdete na stránkách https://www.vopi.cz/detske-koberce/. Prohlédněte si je společně s dětmi a vyberte ten pravý, který potěší děti i vás.

Je-li to možné, vybírejte koberce s ohledem na přání dětí. Budete si jisti, že z něj budou mít radost a rádi si na něm budou hrát. Což je k nezaplacení.