Pohoda v Podkrkonoší

Vypravíte-li se do těchto krásných a zajímavých končin naší republiky, postará se o vás právě tento penzion Pohoda, levné ubytování Dvůr Králové nad Labem. Stačí kliknout na jeho stránky a zjistíte, že ubytovat se právě tam bude nejvýhodnější z toho, co se nabízí.

Navíc poloha tohoto historického města dovoluje zamířit na výlet na kteroukoli světovou stranu a vždy dojdete nebo dojedete k některému žádanému turistickému cíli.

Penzion nabízí také několik osvědčených tras, které můžete využít.

Dobré tipy? To se hodí! 

Osvěžení a odpočinek po cestě poskytne přímo ve městě Tyršovo koupaliště s bazény, brouzdalištěm pro malé děti a dalšími sportovišti. Nedaleko je unikátní národní technická památka – nádherná přehrada Les Království.

Za pěkného počasí je možno od přehrady pokračovat na Bílou Třemešnou, kde je památník J. A. Komenského. Prohlídka tam trvá jen dvacet minut, a tak se dá dorazit na blízký vrch Zvičina, kde můžete navštívit barokní kostelík. Z rozhledny je nádherný pohled na Krkonoše.

Tato trasa směřuje dále na severozápad k Perle Podkrkonoší, jak je nazýván hrad Pecka.

Po prohlídce hradu se nabízí osvěžení v Lázních Bělohrad a návštěva památníku K. V. Raise, v Nové Pace zase můžete vidět Klenotnici, muzeum drahých kamenů a zkamenělin. Ubytování Dvůr Králové nad Labem, penzion Pohoda, to bude poslední kýžený cíl toho dne.

Trochu umění nezaškodí? 

Pak je dobré vyrazit ze Dvora Králové na Kuks, komplex barokních budov, který nechal vystavět jako lázně hrabě Špork. Kuks je mimo jiné vyzdoben dvěma řadami soch ctností a neřestí Matyáše B. Brauna.

Přes lázně Velichovky pak můžete zamířit do Miletína, kde se narodil K. J. Erben. A pak už do Hořic! Samozřejmě že na ty dobré hořické trubičky, ale hlavně navštívit Sympozium na vrchu svatého Gotharda. Je to největší sbírka moderního světového sochařství umístěná v přírodním areálu.

Přijdou si tu na své i děti? 

Ratibořice a Babiččino údolí s prohlídkou Starého Bělidla, mlýna i zámku, to bývá častý cíl, a pak Jaroměř, kde je unikátní pozdně barokní pevnost Josefov. Její podzemní chodby se tu procházejí při svitu lamp a program je určen právě rodinám s dětmi. A pak už penzion Pohoda, ubytování Dvůr Králové.