Pojistěte se proti únavě za volantem

Nejoblíbenější turistickou destinací Čechů stále zůstává Chorvatsko, kam se dovolenkáři až na naprosté výjimky přesouvají autem. Důvody jsou nasnadě: je to levné, rodina je s vlastním autem nezávislá a navíc jí nic nebrání se po cestě zastavit třeba v Bosně. Řízení auta však mezi oblíbené části dovolené nepatří.

Střídejte se

Například z Prahy do Šibeniku čeká řidiče více než tisícikilometrová cesta, která bez odpočinku, zastávek a kolon na dálnici trvá přes deset hodin. To je rozhodně víc, než lidské tělo za normálních okolností zvládne: nehazardujte, obzvláště vezete-li v autě děti. Výhodné je, pokud řídí více dospělých, kteří na dovolenou jedou. I méně zkušený řidič může za volant sednout aspoň na půlhodinu, aby si druhý mohl na chvilku odpočinout.

Jednou z možných variant, jak dlouhou cestu zvládnout, je vyjet navečer a v noci se zastavit například v kempu nebo v motorestu. Jedete-li ve dne, nezapomínejte hodně pít a klimatizujte auto. Kolaps z horka je věc nepříjemná, ale při řízení může ohrozit nejen váš život.

Co když to jinak nejde?

Pokud nemáte jinou možnost, než řídit i přes únavu, udělejte opatření, jak se jí bránit. Požádejte spolucestujícího, aby byl také vzhůru a povídal si s vámi, nebo si třeba zpívejte. Ještě mnohem efektivnější je však užití takového přípravku, který únavu na několik hodin úplně odstraní.

V tom by vám mohl být nápomocný doplněk stravy Kofex. Tablety obsahují kofein a guaranu, takže dovedou nabudit přinejmenším stejně dobře, jako byste měli v autě po ruce profesionální kávovar. Tenhle malý zázrak vám pomůže dosáhnout svého dovolenkového cíle včas a bezpečně.

Odjíždíte už zanedlouho a nestíháte takové věci shánět? Objednejte si balení Kofex 80 tablet raději na e-shopu a ušetřete si další zdržující běhání po obchodech. A šťastnou cestu!