Stavební mistři a řemeslníci s nastupující zimou finišují své práce na exteriérech objektů. Řemeslo se přesouvá do interiérů, dokončují se omítky, překlady, sádrokartony, izolace, pokládají se podlahy. Kdo přemýšlí nad podlahovým vytápěním, může se směle vrhnout do položení lité podlahy. Anhydritové podlahy se realizují s pomocí samonivelačního potěru, který skvěle a rychle schne s vynikajícím výsledným efektem bez dilatačních spár.
Lité podlahy se hodí do bytů, novostaveb i dřevěných eko domků
Univerzálnost lité podlahy spočívá v jejím složení ze síranu vápenatého promíchaného s vodou, pískem a dalšími příměsemi. Anhydritové – sádrové – podlahy ideálně zastoupily doposud nejčastěji používaný beton. Jejich další výhodou oproti betonu je, že se hodí do bytových jednotek, novostaveb, energetických domů i dřevostaveb. Jejich maximální využití počítá i s veřejnými prostorami, kde se pohybuje více osob, a jsou maximálně zatížené. Lité anhydritové podlahy jsou zkrátka výdobytkem moderní doby, za jejichž vynález by výrobci s nadsázkou měli získat Nobelovku.
Výhody anhydritové podlahy ve srovnání s betonovou
Pokud srovnáme výhody litých podlah s klasickým betonem, musíme vyzdvihnout dokonalost rozprostření samonivelačního potěru. Díky tomu je výsledná podlaha stoprocentně hladká, rovná a pevná. Na tuto litou podlahu lze pokládat libovolnou podlahovou krytinu. Při realizaci anhydritové podlahy není třeba speciální fyzické ani hrubé síly, jakož i po finální práci odpadá složitý a namáhavý úklid, jako tomu bývá při využívání jiných materiálů. Nesporným pozitivem lité podlahy je rychlost schnutí. Již za jeden den je materiál dokonale suchý, druhý den se po něm dá chodit a během čtyř dnů jej lze zatížit nábytkem i koberci. Při pohledu na anhydritové podlahy ceník si snadno vyhotovíte předběžnou kalkulaci za materiál i realizaci.