Pořiďte svým dětem loutkové divadlo

Chodíte rádi do divadla? A co vaše děti? Loutková divadýlka praskají ve švech, a u dětí se setkávají s velmi příznivou odezvou. Pořiďte jim proto takové divadýlko i domů.

Loutková divadýlka, ať již profesionální či amatérská, mají velkou moc. U dětí spolu s knížkami rozvíjejí fantazii. Barevné postavičky, které hovoří lidskou řečí, je navíc dokážou tak vtáhnout do děje, že dítě po celou dobu představení naprosto zapomene na svět mimo malé jeviště.

Role dětských představení

Byli jste někdy s malým dítětem na nějaké dětském představení? Zřejmě vám z něj šla hlava kolem. Děti dokážou být pěkně hlučné. Hlasitě se smějí, překřikují, své oblíbené figurce radí, jak se má zachovat. Děti jsou v tomto smyslu velmi upřímné a bez obalu dávají najevo své emoce, ať již pozitivní či negativní. V případě divadýlek vesměs pozitivní, byť některé postavičky z řad strašidel a čertů ty nejmenší i rozpláčou.

Dětská loutková divadla

Chcete mít takové divadýlko i doma a nečekat jen na neděli, kdy většina těchto představení probíhá? Máte jedinečnou příležitost. Kvalitní dívadýlko jim máte možnost pořídit i domů. Naprosto kouzelná dětská loutková divadla jsou k mání například na e-shopu kufrik.cz.

Papírové divadlo Marionetino

Papírové divadlo Marionetino (pyšnící se oceněním Správná hračka z roku 2016) z pevné a ekologické knihařské lepenky stejně jako loutky a kulisy pro všechny známé pohádky jsou určené pro děti od tří let. Role loutkoherců se mohou zhostit děti samotné, jejich kamarádi, ale i vy. Fantazii se meze rozhodně meze nekladou.

Staňte se loutkohercem

A pokud vám dojde inspirace, tak si jí rychle oživíte. Na zmíněném e-shopu totiž najdete i loutkové scénáře. Zahrát si tak budete moci pohádku o Budulínkovi, Koblížkovi, Červené Karkulce, Šípkové Růžence, ale třeba také Ezopovy bajky o zvířátkách. Nemyslíte si, že to je pro vaše děti lepší zábava, než je vysedávání u televize či u tabletu? Věřte, že takové domácí loutkové divadlo pro děti bude správnou investicí.