Rodinný hotel, zábava pro děti – základní předpoklady pro klidnou dovolenou s dětmi

Blíží se období dovolených – někdo z nich má deprese už teď. Avšak doba přeje připraveným a proto, pokud si všechno naplánujete a zorganizujete, uvidíte, že i rodinnou dovolenou můžete prožít s úsměvem na rtech, což vám zajistí rodinný hotel.

Aby cesta ubíhala

Chystáte se na dovolenou autem? Pokud je cesta delší, měli byste vymyslet, jak děti v autě zabavit. Připravte se již dopředu a vytvořte jim zábavu. Skvělou záležitostí jsou organizéry, které se dají zavěsit za přední sedadla – vybavte je pastelkami, papíry, knížkami a dalšími různými drobnostmi, které děti zabaví alespoň na chviličku. Cesta bude dlouhá, tudíž nespoléhejte jenom na pastelky, ale během cesty zpívejte, hrajte zábavné slovní hry nebo dětem pořiďte na opěradla předních sedadel tablety s pohádkou. Nezapomeňte ani na pohodlný tvarovací polštářek kolem hlavy.

Hotel musí překvapit

Hotel jste jistě vybrali s předstihem předem – tudíž víte, co od hotelu očekávat. Děti budou rády, když se vyřádí na sportovním hřišti, v bazénu nebo je animátoři zabaví při zajímavých programech. Ideálním hotelem pro rodiny je tzv. „rodinný hotel“, který většinou poskytuje všechno, co děti potřebují.

Připravte si program

S dětmi není možné se celý den povalovat u bazénu, z dovolené by se stala „noční můra“. Děti jsou plny energie a velmi aktivní neposedové. Proto si dopředu připravte na každý den program – muzea, zámky, výšlapy, atrakce, zoologické zahrady, aquaparky a spoustu dalších. Je dobré mít i záložní plán při špatném počasí – děti vám tak ulehnou brzy večer a vy si tak můžete dopřávat manželskou idylku. Je dobré ke konci dne zaúkolovat děti, aby namalovaly obrázek, co v daný den začaly – lépe si zážitek zapamatují a budou mít po celý život na co vzpomínat.