Levné koberce nadělají spoustu parády

Zařizujete si dům či byt a přemýšlíte nad kobercem? V posledních letech se hitem staly koberce kusové, a ne všechny jsou cenově vyšší, najdou se mezi nimi i ty levné koberce. Víte, jak takový koberec dekorovat?

Snažte se být ve výběru odlišní

Koberec nikdy nevybírejte tak, aby přesně odpovídal barvám v místnosti. V přírodě taky nenajdete ty samé odstíny a pokud se vám to podaří, bude celá místnost vypadat příliš uměle. Držte se pravidla „podobného odstínu“ tak, aby se celá místnost sjednotila. Pokud se bojíte jít do výrazných barev, začněte u těch menších koberců – vybírejte barevné a s mnoha designovými prvky, které místnost oživí.

Oživte „holý“ prostor

Kusový koberec je jedním z detailů, díky němuž místnost vypadá útulně a dokončena. Kobercem můžete prostor zjemnit, zahřát – zvláště v dlouhých chodbách, které často působí tak chladně. Kusový koberec jim dodá to pravé ořechové. Navíc v módě jsou koberce slabší – „hadrové“, které jsou velmi oblíbené například ve studených kuchyních a jejich další výhodou je cena – jsou to opravdu levné koberce.

Raději větší, nežli menší

Velkou chybu, kterou můžete při koupi koberce udělat je, že je příliš malý. Koberce, které přesahují hrany nábytku, opticky místnost zvětší. Malý koberec jakoby „utne“ celý prostor a tím pádem naruší celý vzhled místnosti.

Design a styl

Při výběru barvy koberce musíte najít tzv. „zlatý střed“. Držte se stejného tónu s prvky v místnosti – ať už jsou to jenom polštářky na pohovce nebo květináče. Nebojte se však míchat designové prvky. I koberec je v sobě může mít. A je dobré nedávat stejný koberec i do jiné místnosti. Pokud máte spojenou kuchyni, jídelnu a obývací pokoj, vymezte jejich hranice právě pomocí koberce – každý prostor si zaslouží mít svůj vlastní originální koberec.