Hledáte vhodné přepravky na ovoce a zeleninu? Co všechno musí splňovat?

Podnikání s potravinami a v zemědělství může být poměrně složité a nevyzpytatelné. Dopředu totiž nevíte, jaká bude letošní úroda. Pro případ, že se vše povede, je dobré mít připravené přepravky pro následnou pohodlnou expedici. Se správným vybavením totiž výrazně zvýšíte šanci na to, že se produkt dostane k zákazníkovi v nejlepší možné kvalitě.

Bezpečná přeprava ovoce a zeleniny

Většina druhů ovoce a zeleniny je křehká a vyžaduje opatrnou manipulaci, aby nedošlo k nechtěnému znehodnocení. Z toho důvodu je důležité vybrat pevné přepravky na ovoce s dostatečně vysokými okraji. K tomu je potřeba zajistit jistou prodyšnost, aby nebyly při vrstvení přepravek ovoce se zeleninou uzavřeny bez přístupu vzduchu. Vhodné jsou tedy plastové děrované přepravky se spoustou otvorů pro přirozenou cirkulaci vzduchu a tím pádem i snížení rizika rychlého uhnívání či zapařování.

Pohodlná manipulace

Velmi důležitou praktickou vlastností je to, jak dobře se dá s vybranými přepravkami manipulovat. Jsou lehké, nebo je jejich hmotnost poměrně vyšší a při naplnění se stávají až nepříjemně těžkými? Zaměřte se i na otvory nebo úchyty určené k přenášení. Drží se za ně bedna dobře? Pokud ano, tak jste našli nové vybavení pro svou rostlinnou produkci a můžete se pustit do počítání, kolik kusů potřebujete.

Zdravotně nezávadný materiál

Plastové obaly pro zeleninu a ovoce musí být vyrobeny ze zdravotně nezávadných a vhodných materiálů. Z toho důvodu je dobré vybrat si model přesně určený k použití pro kontakt s potraviny a ne pouze zvolit jakoukoliv variantu běžně dostupnou v obchodech. Když se pustíte do nákupu přepravek, pořiďte si rovnou takové, které do sebe zapadají, a ušetří vám tak místo ve skladu a ve voze při převozu.

Mnoho prodejců, různá kvalita

Dostupná nabídka přepravek je velice různorodá. Kromě výrobců lze vybírat také podle materiálu. Stejně tak se liší cenová relace beden. V případě, že zvažujete dlouhodobé využití obalů ve svém podnikání, je lepší vsadit na kvalitu a nakoupit u spolehlivého výrobce s dlouholetým know-how v oboru. Takovéto výrobky jsou sice dražší v pořizovací ceně, ale návratnost investic je díky vysoké odolnosti a nosnosti zaručena.

Podívejte se třeba na stránky www.schoellerallibert.com/cz, která je jedničkou ve výrobě plastových recyklovatelných obalů na evropském trhu.